3 tuntud restorani Tallinna Vanalinnas

Kui oled vanalinnas uitamisest väsinud ja tahaks midagi põnevat põske pista, siis kuhu ikkagi minna? Söögikohtade valik vanalinnas on väga mitmekesine. Pea iga nurga pealt võib osta pitsat, keskpärast sushit või piraka burgeri.

Nagu kõikjal maailmas on linna südames turistilõksud segamini tõeliselt põnevate restoranidega. Allpool on ära toodud mõned toredad paigad, kus tasub oma maitsemeelt rõõmustada. Ning miks mitte mõelda romantilisele nädalavahetusele Tallinnas? Või ööbimisele keskmiselt romantilisemas hotellis, et veeta tõeliselt imeline pisipuhkus?

 

Keskaegne Olde Hansa

Kuigi Olde Hansa kipub pigem sinna turistilõksu poole, on see nii põnev, et vajab ikkagi ära märkimist. Oleks vägagi kurjast, kui vanalinnas sellist söögikohta ei oleks! Õnneks on ta olemas.

Olde Hansa on ennast sisse seadnud vanas ja väärikas kaupmehemajas ja pakub uhke teatri saatel kõike, mida üks hing võiks pimedast keskajast ihata, jäädes muidugi tänapäevaste seaduste ja kommete juurde. Kõik restorani töötajad on väikestviisi näitlejad ja esitavad oma osa väga kaasahaaravalt.

Toit, nõud, meeleolu, muusika ja valgustus-kõiges on šnitti võetud ajaloost. Aeg-ajalt astuvad restoranist läbi ka mustad mungad, mõni uhke kaupmees või edev trubaduur.

Restorani joogivalikus on palju keskaegse olemisega õllesid. Teadupärast oli omal ajal linnas elades õlu tervisele oluliselt parem kui vesi, sest kurjad bakterid pruulimist üle ei elanud. Veest võis aga igasugu satikaid kaela saada. Nii hoidsid linnaelanikud ennast ja jõid juba hommikusöögi kõrvale ühe tubli sõõmu õlut!

Toiduks võib menüüst endale leida meelepärast liha, juustu, juurvilju ja kala. Üks asi, mida aga keskaegses Tallinnas ei söödud, oli kartul. See mugul tuli Ameerikast ja jõudis meile alles üle-eelmisel sajandil. Seepärast ei saa kartulit ka Olde Hansas.

Olde Hansa asub Tallinnas Viru tänava ja Vana turu tänava nurgal.

Vaata lisainfot ja menüüd https://www.oldehansa.ee/et/

 

Restoran Tchaikovsky

See restoran on hoopis teisest puust ja palju peenem. Enne sisse astumist tasub üle vaadata, kas küünealused on puhtad ja juuksed kammitud. Ka kodulehel on kirjas, et riietus võiks olla viisakamat sorti, mida see ka ei tähendaks. Kuna toidukoht on tõeliselt populaarne, tasub ka laud enne tulekut broneerida.

Restoran Tchaikovsky tegutseb hoones, kus omal ajal asus Tallinna telegraafi keskjaam. Samas on ka imekaunis viietärnihotell Telegraaf.

Tegemist on paigaga, kuhu minna. kui tahad tunda ennast tõeliselt luksuslikult. Restoranis saab maitsta kõige paremat sorti vene kööki. Teadupärast oli 18. sajandi vene kultuur suuresti mõjutatud Prantsusmaast. Peeter I juhtimisel sai Venemaast nimelt tõeline Euroopa riik, Peenemas seltskonnas räägiti prantsuse keelt ning välismaa arhitektid rajasid linnu ja paleesid, bojaaridel aeti habemed maha ja daamid hakkasid kandma õhtukleite.

Ka kokakunstis võeti malli Prantsusmaalt ning tulemus on põnev ja maitsev. Just seda saabki Tchaikovsky restoranist proovida.

Nagu ühele moodsale restoranile kohane, tuleb tooraine Maarjamaalt, on värske, krõmps ja tervislik. Seepärast on too restoran saanud palju uhkeid auhindu ning ka toidu hind kipub olema nende vääriline. Imemaitsvate toitudega sobib suurepäraselt kokku ka restorani kaunis sisekujundus.

Tchaikovsky Restoran asub Vene tänaval, Hotell Telegraafiga samas hoones. https://www.telegraafhotel.com/et/restoran-tallinnas/

 

Restoran Leib

See söögikoht on Eestimaise mekiga ja ka nimi on vastav. Kindlasti saab restoranist head musta leiba, aga ka muud mõnusat. Üldiselt aetakse seal eesti asja, aga moodsamas võtmes. Sestap ei pea kartma, et kusagilt vastu tahtmist ilmub välja mõni sült, kaerakile või verivorst.

Selle asemel saab vaarikaga kaerapiimakreemi, veisemaksa ja pihlakanapsu. Ühesõnaga kõike head ja kodumaist, mis on moodne ja maitsev. Ilmselt on asi selles, et restorani peavad kaks head toitu kohalikku väärtustavat sõpra, kes lähtusid enda soovidest ja unistustest.

Sisekujunduselt on see restoran jahedam, põhjamaisem ja tagasihoidlikum. Ehk siis koht, mis on küll igati peen ja viisakas, aga ei lajata külalisele oma glamuuriga liiga uljalt.

Restoran Leib asub Uuel tänaval, 31. majas https://www.leibresto.ee