Tallink Spa & Conference Hotel’i võimalused

Tallink Spa ja Conference Hotel esindab väärikalt AS Tallink Gruppi. Läänemere suurima kauba- ja reisivedajana on grupp huvitatud ka sellest, et Tallinna külalistele kõrgetasemelist ööbimis- ning lõõgastumiskohta pakkuda. Kontsern omab Eestis mitut hotelli, aga hotelli ja spaa meeldiva sümbioosi leiab just Tallink Spa ja Conference Hotel’ist.

 

Kesklinnaspaa veemõnud

Puhkuse alustamiseks sobivad erinevad Tallink Spa saunad. Kui soov saunamõnusid veidi väiksema seltskonnaga jagada, siis tunnisauna rent kehtib kuni 12-liikmelisele seltskonnale.

Kes kõrgeid temperatuure ei talu ega neilgi saunatamata jää. Spaas on nõrga ja tugeva auruga aurusaunad, mis hoolitsevad lõdvestunud meele ja naha elastsuse eest. Omalaadsemat saunakogemust pakub hamam ehk Türgi saun, mis on tuntud hea kaloripõletajana.

Basseinide jahedama temperatuuriga vesi tundub pärast kuuma sauna eriti kosutav. Suures sisebasseinis saab ujuda, veejoa all hullata või põigata mullivanni mõnulema. Lisaks on spaal aastaringselt avatud välibassein.

 

Ilu- ja Heaolukeskus

Meeleolu ja enesetunnet muudab veelgi mõnusamaks Aqua Spa Ilu ja Heaolukeskuse külastamine. Ilupakettide seast leiab lühikesi ja veidi rohkem aega võtvaid hoolitsusi daamidele ja härradele.

Rahulolu värskest lõikusest on põhjuseks usalda end juuksurite oskuslikesse kätesse. Kosmeetikud teevad korrektuure meigi abil ja eemaldavad soovimatud karvad depilatsiooniga. Probleemsete jalgade ning küüntega on abi ravipediküürist.

 

Mitu käiku või üks amps?

Tallink Spa ja Conference Hotel’i eriilmelised toidukohad ootavad samuti avastamist. Restoran Nero pakub moodsa klassika isuäratavaid maitseid. Sigaribaarist Kuuba leiab eksootikat ja lobby baarist kerge eine.

Restoran Nero

Avara ja helge restoran Nero interjöör on inspireeritud põhjamaisest loodusest. Ruum on kergelt ümberkorraldatav, nii et kui plaanis mõnda eriüritust pidada, siis tasub Nerot meeles pidada. Skandinaavialik stiil laseb taldrikul oleval moodsal klassikal särada.

Aga mida menüüst leiab? Shabu sabu, bouillabaisse ja osso bucco on vaid mõned nimetused à la carte menüüst. Eesti maitsetest on peakokk menüüsse välja valinud kohalike juustutootjate parimad palad. Puder, toorvorstid ja belgia vahvlid ilmestavad pühapäevast brunchi, mis sobib päeva esimeseks eineks, aga ka vaheampsuks. Ja majalimonaadiga kustutavad janu nii väikesed kui suured!

Lobby ja sigaretibaar

Aega parajaks saab Tallink Spa ja Conference Hotel’is teha kahes baaris. Lobby baar sobib kohtumispaigaks spaa-puhkuse alustamiseks. Sõprade ootamise kõrvale on lisandiks pakkuda võileibu, kohapeal küpsetatud kooke ja värskelt pressitud mahlu.

Sigarid ja tavapäratult lühike lahtiolekuaeg loovad pisut salapärase aura sigaribaari Fidel ümber. Aga tasub julgelt sisse astuda. Õdus atmosfäär ja valitud joogikaart sobib õhtuste plaanide arutamiseks hästi. Kel isu siiski Kuuba sigari järele, siis selle suitsetamiseks on ette nähtud eraldi ruum.

 

Uudistamist ümbruskonnas

Ka seekordsel Tallinna külastusel maksab hotellist välja minna ja külastada mõnda huvitavat kohta, kuhu veel jõudnud pole. Või midagi täiesti uut, mis eelmisel reisil Tallinnasse veel avatudki polnud.

Kultuurikatel

Vanasti toodeti selles hoones elektrit, et valgustada Tallinna linna. Nüüd laseb Kultuurikatel loomekeskusena säriseda väga erinevatel ideedel. Ja loomingulised inimesed suudavad enda majja mahutada paljut - töötoad, konverentsid, kontserdid, näitused, toidulabor, helistuudio, makerlab jm.

Tasub vastava nädala kavaga tutvuda ja endale meeltmööda ajaviide välja valida. Suviti on avatud veel Kultuurikatla aed, kus astuvad üles väga erinevad esinejad. See-eest seitse päeva nädalas on avatud restoran Korsten Kitchen, kus heale toidule pakutakse ka vaatemängu. Toit saab lõpliku viimistluse külastaja silme all.

Restoran Moon

Kui lühidalt kokku võtta restoran Mooni sünnilugu, siis tippkokad Roman Zaštšerinski ja Igor Andrejev otsustasid avada oma restorani Kalamajas. Nii kümmekond aastat tagasi.

Vaatamata sellele, kas omanike nimed ja saavutatu kokanduse maailmas midagi ütlevad või mitte, on kõik oodatud osa saama lihtsat, ausast ja kaasaegsest vene köögist. Mooni asutajad on kokku seganud parima maitsekoosluse kohalikust toorainest ja soojast vastuvõtust.

Proto avastustehas

Värskelt uudisatamist leiab Proto avastustehasest, mis mõeldud tegutsemiseks kogu perele. Pane aga prillid ette ja tänu virtuaalreaalsusele koge teadussaavutusi väga huvitavast vaatenurgast. Reisida saab õhus ja maa all. Selgitatakse aerodünaamika seadusi ehk kuidas lennukid jm õhus püsivad. Närvikõdi pakub kõrguses üherööpalisel raudteel protorolleriga sõitmine.

Tasakaaluks on rahulikemast tegevustest välja pakkuda näiteks LED-lambiga joonistamine.