Puhkemajad Saaremaal mere ääres – leia parim majutus puhkuseks

Kui tahta õiget puhkust, on saarele minek suurepärane variant. Kas sa aga tead, millised puhkemajad Saaremaal mere ääres on parimad? Me oleme kokku pannud lühikese valiku, mille hulgast leiad kindlasti sobivaima.

 

Mere puhkemaja toob mere mugavalt lähedale

Kuigi Kuressaare peal tahaks kindlasti ringi vaadata, piiskoplinnust ja teisigi imelisi kohti külastada, siis miks mitte valida öömaja linnast natuke eemal?

Kuressaarest vaid 35 km kaugusel Kunglas asub Mere puhkemaja ning nagu nimest võib eeldada, on see otse mere ääres – kõigest 70 meetri kaugusel.

https://turisme.eu/go/booking-mere-puhkemaja/

Kahe magamistoaga puhkemajas on merevaatega terrass, köök koos kõige vajalikuga, eraparkla ning tasuta WiFi ühendus. Lastega reisijate heameeleks leiab samast ka laste mänguväljaku ning grillisõprade rõõmuks on aed koos kõige tarvilikuga.

Loodusesõprade lemmik

Mere puhkemaja ümbrusesse jäävad erinevad matkarajad, majast seest saab aga binokli abil jälgida eemalasuval saarekesel tegutsevaid merelinde. Hea võimalus on ka rentida sõudepaat Kasse 430 ning selle abil minna Kõiguste lahte avastama.

 

Kadakate vahele peituv Küüni puhkemaja

Saaremaa keskusest, Kuressaarest, vaid 14 km kaugusele jääb Küüni puhkemaja. Maja juures avanevad ilusad Saaremaised vaated kadakaväljale ning Kasti lahele.

Kolme magamistoaga on see hea valik suuremale seltskonnale, sest magama mahub kuni kaheksa inimest.

https://turisme.eu/go/booking-saaremaa-kuuni-puhkemaja/

Puhkekompleksi kuulub ka saunamaja ning mugav katusealune suitsuahju ning grilliga. Selline mõnus õuekööginurk lubab puhkusest maksimumi võtta.

Muidugi kuulub Küüni puhkemaja juurde ka mitme ruumiga saunamaja: esimesel korrusel on sauna eesruum, pesuruum ja leiliruum ning teisel korrusel magamislavats.

Lisaks on saunamaja ees suur lõõgastumist pakkuv terrass ning tünnisaun.

Linnakärast eemale linnulaulu nautima

Küüni puhkemaja on suurepäraseks kohaks, kui on soov linnakärast eemale saada ning linnulaulu kuulata. Samas on ümbruses siiski teisigi kohti, mida avastada. Liivarand jääb vaid kilomeetri kaugusele, Kuressaare oma võimalustega aga 14 km kaugusele.

 

Maasi puhkemaja on kui vanaema juures puhkamine

Maasi puhkemaja on täpselt nagu suvejuttudest välja astunud – kahekordne puithoone metsasalus.

https://turisme.eu/go/booking-orissaare-maasi-puhkemaja/

Puhkuse muudavad mugavamaks kõige vajalikuga köök, kaabeltelevisiooniga televiisor, praktiline istumisnurk, rõdu ning saun. Kes tahab vorsti sussutada või šašlõkki teha, siis olemas on grillimistarbed.

Kui paljude puhkemajadega võib tekkida mure, et ei mahu ära, siis Maasi puhkemaja lubab kaasa võtta kogu pere ja omajagu sõpru.

Nelja magamistoaga puhkemajja mahub kuni 11 täiskasvanut.

Tutvu Saaremaa avastamata nurgaga

Kes ütleb, et Saaremaal käies peaks kogu aja Kuressaares veetma? Tutvu ka saare teiste nurkadega. Maasi puhkemajas ööbides peaks kindlasti kasutama võimalust minna Maasi ordulinnuse varemeid avastama. Varemeteni on vaid viis minutit jalutada! Samas on kohe ka meri, nii et saab ujuma minna. Orissaare keskus on umbes 4 km kaugusel ning sealt leiab kõik vajaliku – poodidest ja apteegist baaride ning kohvikuteni.

 

Toominga mereäärne puhkemaja lubab aja maha võtta

Toominga puhkemaja pakub privaatsust kenas majas kadakate keskel. Miks mitte puhkusele minnes auto maja juurde jätta ning ümbritsevat ka vahetumalt avastada?

https://turisme.eu/go/booking-saaremaa-toominga-puhkemaja/

Kahe magamistoaga Toominga mereäärne puhkemaja on mõeldud kuni neljale täiskasvanule, ent Bookingu lehel on see romantiline ning hubane puhkemaja osutunud just paaride eriliseks lemmikuks.

Grillimistarvetega aed ning saun lausa kutsuvad end kasutama!

Tegevused vaid rattasõidu kaugusel

Võõrustajad on silmas pidanud, et puhkus oleks tõesti täiulik. Vihmaseid päevi aitab sisustada lai raamatuvalik, tasuta saada olevad rattad pakuvad võimalust ümbrusega tutvuda. Näiteks on mugava rattasõidu kaugusel 1907. aastal ehitatud Laidunina tuletorn ning samas ka Asva Viikingite küla temaatiliste põnevate tegevustega: vibulaskmine, ratsutamine, 12 meetri kõrgusel olev seiklusrada ja kirveviskamine.

 

Kõiguste puhkemaja asub sõna otseses mõttes mere ääres

Kui juba Saaremaale minek ette võtta, tahaks maksimaalselt ka merd nautida. Kõiguste sadama mereäärne puhkemajake on selle jaoks ideaalne variant. Kaks magamistuba, televiisor ja vajaliku sisustusega köök muudavad puhkuse mõnusaks.

Kuid kõige tähtsam on muidugi see, et Kõiguste puhkemajal on oma erarand ning meri on tõesti vaid loetud sammude kaugusel!

https://turisme.eu/go/booking-koiguste-puhkemaja/

Terrassilt avaneb ilus vaade lahele ja paadisillale, kust on eriti mõnus pärast saunas leilivõttu vette sulpsatada.

Kas Kaali kraater juba nähtud?

Isegi kui tulla puhkusele autota või tekib soov seltskond lahku lüüa, pole probleemi. Kõiguste puhkemaja pakub ka auto rentimise võimalust. Vähem kui pooletunnise autosõidu kaugusele jääb seitse ja pool aastatuhandet tagasi tekkinud Kaali meteoriidikraatrite väli.

Pikemaks, päevaseks reisiks, sobib aga võtta ette käik Sõrve tuletorni juurde. Võimalik on ka tuletorni tippu ronida ja sealt vaadet Lätile avastada!

 

Väike Northern Zen Kaunispe külas

Kui tahad juhtme seinast välja tõmmata ja tõeliselt puhata, siis Kaunispe külas ootab sind Northern Zen puhkemaja.

Külastajate käsutuses on suur aed, mugav terrass ja muidugi saun. Stiilse maalähedase disainiga puhkemajas on kaks magamistuba, vannituba, istumisnurk ning köök.

https://turisme.eu/go/booking-saaremaa-northern-zen/

Lemmikloomadega reisijad teavad, kui keeruline võib olla leida kohta, mis lubaks ka koera kaasa võtta. Northern Zen on üks nendest puhkemajadest, kuhu reisides ei ole vaja neljajalgset pereliiget koju jätta.

Avasta Sõrve poolsaart

Peatudes Sõrve poolsaarel, on see ideaalseks võimaluseks lähedalasuvaga tutvuda: Viieristi rannaastang, Stebeli rannakaitsepatarei rajatised ja Jämaja kirik on vaid paar lähedalasuvat võimalust.

Üheks tipphetkeks on kindlasti 52 meetri kõrguse Sõrve säärel asuva Sõrve tuletorni külastamine ning selle tippu ronimine. Sõrve säärelt leiab ka restorani ning külastuskeskuse.