Hea tagasisidega puhkemajad Eestis mere ja järvede ääres

Ei peaks tulema üllatusena, et Eestis on rohkelt mere- ning järveäärseid puhkekohti. Kuidas aga leida just need parimad, mis aitavad puhkuse unustamatuks muuta? Valiku lihtsustamiseks oleme meie oma lemmikud siia kirja pannud.

 

Puhkemajad mere ääres

Eesti 3794 kilomeetri pikkuse rannajoone juures jagub erinevaid majutuskohti igale maitsele.

 

Puhkemajad Liivakell tutvustab unustatud kuurortlinna

Kunagine kuulus kuurortlinn Narva-Jõesuu on praegu nagu unustatud pärl. Seetõttu on ka Puhkemajad Liivakell koht, millest paljud ei tea aga kui oled kord seal käinud, tuled aastate möödudes taas tagasi.

Eesti pikimast liivarannast vaid 150 meetri kaugusel paiknevas puhkekompleksis on mitu erinevat viiele kuni kaheksale inimesele mõeldud puhkemajakest.

https://turisme.eu/go/booking-liivakell-puhkemaja/

Kõikidest tubadest avaneb kaunis loodusvaade, puhkeruumis on kaabeltelevisioon, kööginurgas kõik vajalik ning muidugi kamin ja saun. Kes tahab värskest õhust maksimumi võtta, saab kasutada õues asuvat einestamisala ning grillimiseks aeda ja olemasolevaid grillimisvahendeid.

Naudi loodust ja pikka liivaranda

Jalgrattasõit ja matkamine on suurepäraseks võimaluseks, kuidas tutvuda ümbritseva kauni loodusega ning Narva-Jõesuu omapärase arhitektuuriga. Ja muidugi liivarand, kus saab päevitada, supelda, liivalosse ehitada ning lihtsalt võimast loodust nautida. Ka pood koos kõige vajalikuga on lühikese jalutuskäigu kaugusel.

 

Tõeliselt silmapaistev Villa Lohusalo

Uhke Villa Lohusalo on Tallinnast vaid 40 km kaugusel, kuid heas mõttes peaaegu et täiesti teine maailm. Villa jääb silma juba oma kauni disaini ning sisekujunduse poolest.

https://turisme.eu/go/booking-villa-lohusalo/

Seitse magamistuba, mõnus istumisnurk, piljardilaud ja kohapealne saun ning mullivann pakuvad häid puhkamisvõimalusi. Ja kuigi Tallinn on vaid autosõidu kauguselt, saab aiaga piiratud Villa Lohusalos peatudes nautida merevaadet, vaikust ja rahu.

Rohkelt tegevusi veefännidele

Villa Lohusalo on hea koht, kus nautida kõike, mida mere lähedus pakub. Kalapüük on hea võimalus oma õhtusöök ise välja püüda. Veealuse maailma avastajaid kutsub aga sukeldumisvõimalus, milleks pole Eestis just väga palju häid kohti, ent Lohusalu on selleks ideaalne.

Kes tahab end poputada, siis teenuse- ja lõõgastuserohke Laulasmaa Spaa on vähem kui nelja kilomeetri kaugusel.

 

Rannatamme villa ühendab modernse ja ajaloolise

Häädemeeste ning Kabli on üks Eesti päikselisemaid kohti. Seetõttu on sinna loodud ka hubane Rannatamme villa ilusate vaadetega merele ja aiale.

Spetsiaalselt külalistele on avatud ka vaid paarikümne meetri kaugusel asuv erarand.

https://turisme.eu/go/booking-kabli-rannatamme-villa/

Seal ootab avar päikeseterrass, kus saab grillida, raamatut lugeda ja vaadet nautida.

Saun, millest mere jahutav vesi on vaid mõnekümne meetri kaugusel.

Ja muidugi hubased toad, köök koos kõige kokkamiseks vajalikuga ning tasuta tualettarvetega vannituba.

Rannatamme villas on kaks maja: kuni 8 inimest mahutav peamaja ning kuni neljale inimesele mõeldud kõrvalmaja.

Mida teha villa ümbruses?

Ümbruskonna mugavaks avastamiseks pakub Rannatamme villa tasuta jalgrattaid. Näiteks saab jalgrattaga sõita Kabli Pagarisse, et kaasa tuua värsked kohapeal valmistatud imemaitsvad pirukad ja saiakesed. Piirkonnas asuvad ka erinevad restoranid. Ja kui kõht on täis, on hea mõte minna randa päevitama või siis hoopiski Rannametsa-Tolkuse looduse õpperada avastama. Jalutuskäigu võib teha ka puhkemaja ümber olevas männimetsas.

 

Maailma lõpus asuv Puumetsa puhkemaja Hiiumaal

Mõnikord tahaks minna nii kaugele, kui vähegi võimalik. Eestis on üheks selliseks kohaks Puumetsa puhkemaja Hiiumaal.

Kalanas Kõpu poolsaarel asuv puhkemaja on tõeliselt eraldatud kohas. Samas ei ole tegu üksiku saarega, ning soovi korral saab sõprade ja perega tasuta WiFi abil endiselt ühendust hoida ja oma imelisest puhkusest pilte saata.

https://turisme.eu/go/booking-kalana-puumetsa-puhkemaja/

Puhkemaja mahutab kuni 10 inimest. Neli magamistuba, köök, istumisnurk, kaks vannituba ja puuküttega saun pakuvad kõike, mida puhkuseks vaja. Olemas on ka aed ning tasuta eraparkla. Söögitegemist lihtsustavad kohapeal olemasolevad grillimistarbed, kuid tasub meeles pidada, et lähim pood on Kõrgessaares ja see paarikümneminutilise autosõidu kaugusel.

Avasta Hiiumaa kaugemat serva

Kuigi Kõpu poolsaar on tõesti kauge koht, on seal siiski rohkelt avastamist. Vaid 10 km kaugusel on Euroopa vanim tegutsev tuletorn – Kõpu tuletorn. Mõne kilomeetri raadiuses on ka Ristna endine sõjaväebaas, Ristna majakas ning Surfiparadiis ja Ristna Põhja-Nina ning Lõuna-Nina.

 

Imeliste vaadetega Mere puhkemaja sinu perele

Kuressaarest 35 km kaugusel Kunglas asub Mere Puhkemaja. Nagu nimest saab järeldada, avaneb puhkemajast ja selle terrassilt uhke vaade merele ning paadisadamale. Kuna maja ise asub merest vaid 70 meetri kaugusel, on vaated tõeliselt ainulaadsed.

https://turisme.eu/go/booking-mere-puhkemaja/

Kahe magamistoaga ning kokkamiseks kõige vajaliku köögi olemasoluga on see täpselt paras koht, kus nautida vaid oma seltskonnaga puhkamist, eraldatust teistest inimestest. Pisemate külaliste jaoks on olemas laste mänguväljak, kasutamiseks on ka grillimistarvetega aed.

Saaremaa võlu

Tegu on suurepärase kohaga, kus olla ja nautida looduse ja mere pakutavat. Puhkemajast on kergesti vaadeldav saareke ja üle lahe asuv Kõiguste sadam. Binokli abil saab silma peal hoida saarekesel pesitsevatel merelindudel ning miks mitte üritada määratleda, mis liigist sulelised on. Kui tahad ise merele minna, saab puhkemajast rentida sõudepaadi.

 

Välibasseiniga Ranna puhkemaja Kihnu saarel

Omanäolise kultuuri ja ajalooga Kihnu saar on koht, kuhu pole paljud eestlased veel jõudnud. Kui aga võtad juba ette saarele mineku, tasub ööbida mugavas ja hubases Ranna puhkemajas Lemsi külas.

Kaasaegses kahe majaga puhkekompleksis on olemas puhkenurk, terrass, köök, grillimisvõimalus ning mis eriti tore – välibasseiniga aed. See lubab veemõnusid nautida ka siis, kui meri on liiga külm või kui soovid kõiki mugavusi nautida otse puhkemaja juures.

https://turisme.eu/go/booking-kihnu-ranna-puhkemaja/

Kuna puhkemaja jääb sadamast vaid 1 km kaugusele, saab laevaga kohalejõudnult puhkemajja ka lihtsalt jalutades. Saare keskusesse on 2 km pikkune jalutuskäik.

Avasta UNESCO maailmapärandi saart

Ranna puhkemajast on võimalik laenutada jalgrattaid, et ümbruskonnaga tutvumine mugavamaks muuta. Kuigi pisike saar, on Kihnul siiski küllaga tegemist ja nägemist. Tänaseks on saar oma unikaalse pärandi tõttu kantud UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Tutvust saab teha nii kihnu keele, käsitöö, tantsimise kui laulmisega.Saare avastamiseks on loodud ka Kihnu Reesuratas – ideaalne ringmarsruut, mis viib kõigi tähtsamate kultuuriliste ja looduslike vaatamisväärsuste juurde.

 

Puhkemajad Eestis järvede ääres

Kui ei taha üle mere või läbi Eesti sõitu ette võtta, siis õnneks jagub Eestis ka järvi ning nende kaldal asuvaid puhkemaju. Järveäärne puhkus ongi äkki see, mis siiani puudu jäänud.

 

Raja järvemaja kohe Peipsi kaldal

Nelja magamistoaga Raja järvemaja asub otse Eesti suurima järve Peipsi kaldal.

Privaatne aiaga ümbritsetud puhkemaja, mis pakub imelisi vaateid ja võimalusi. Majas on olemas ka saun.

https://turisme.eu/go/booking-raja-jarvemaja/

Raja järvemaja on eriti populaarne valik paaride ning väiksemate lastega perede seas. Eriti hea on aiaga piiritletud õueala, kus saavad vabalt joosta nii pere pisemad lapsed kui ka puhkusele kaasavõetud lemmikloomad.

Naudi Peipsi pakutavat

Peipsi järve lähedus pakub võimalust meeldiva rannapuhkuse veetmiseks. Kuna järvevesi soojeneb kiiremini kui merevesi, on ujumiseks sobiv temperatuur garanteeritud ka siis, kui lääne-Eesti rannik alles külm on. Liivalosside ehitamine väiksematele, raamatulugemine suurematele ja mõnus puhkus on kindel. Ja järv ei ole kaugel – otse aia tagant läheb trepp Peipsi järve kaldale.

 

Haruldases kohas asuvad Kiviranna puhkemajad

Kui Peipsi kaldal on rohkelt erinevaid majutusasutusevõimalusi, siis Võrtsjärve kaldal puhkamine on haruldasem.

Kiviranna puhkemajade territoorium asub Natura 2000 kaitsealal. Tänu kaitseala olemasolule on loodus suuresti puutumatu ning avastamiseks lausa loodud.

https://turisme.eu/go/booking-kiviranna-puhkemajad/

Järves saab ujuda, paadiga sõita, kalastada ja nautida erinevaid veespordialasid. Selle muudab lihtsamaks ka Kiviranna puhkemajade eraranna olemasolu. Kokku on neli erinevat puhkemaja, kuid kõikides majakestes on oma vannituba, kööginurgake ja imeline vaade järvele. Külalised on oodatud kasutama ka aeda, grillimisvahendeid ning iglusauna.

Võrratu Võrtsjärv

Kiviranna puhkemajade ümbruses leiab igal aastaajal tegevust.

Suvi on suplemiseks, ujumiseks ja niisama järveäärse nautimiseks.

Sügisel aga külastada seene- ja marjakohti ning saagiga hiljem koju tulla.

Talvel on aga hea võimalus nautida külma ilma ning otse iglusaunast lumme karata.

Kevadisel ajal on imetlusväärt Suur-Emajõgi, millele avaneb eriti hea vaade Võrtsjärve külastuskeskuse vaatetornist.

Igal aastaajal saab aga Sangla rabas ja Alam-Pedaja looduskaitsealal matkata.