Mida vaadata Muhu saarel?

Eesti suuruselt kolmandat saare, Muhu Saart ei saa vahele jätta üksi Saaremaa külastaja. Tegelikult, kui vähegi aega on, tasuks Muhumaa avastamine Saaremaa reisiga liita. Mis teeb siis Muhu saare eriliseks?

 

Iidsete aegade hõng Koguva külas

Kõigest kuue kilomeetri kaugusel Kuivastu-Kuressaare maanteest on teil võimalik ette võtta reis ajas.

Nimelt asub just siin, Koguva külas, Eestis kõige paremini säilinud külaansambel. Avanev vaatepilt paneb su tõepoolest lausa õhku ahmima.

Sammaldunud 200aastased kiviaiad, kooguga kaevud, rehielamud, majadevahel looklevad vanad külateed- kõik on nii ehe ja tõepärane. Näib nagu oleksid sattunud mõne filmi tegevuspaika. Koguva küla ongi justkui muinasjutu küla.

Kõik siinsed hooned on riikliku kaitse all, kuid mis veelgi erilisem, tegu on elava külaga, mistõttu tasub pildistamise ja uudistamisega ettevaatlik olla ja austada ka kohalike vajadust privaatsusele.

Koguva külla tulles tasub kotti pista mõni Juhan Smuuli mereteemaline romaan. Nimelt sellepärast, et mees on Koguva külas sündinud ja hiljem siin suvitanud. Tema endisest kodust on nüüdseks saanud Muhu Muuseum.

 

Kübeke eksootikat Jaanalinnufarmis

Kui pere pisemad pikast sõidust ja kogu sellest ajaloost väsima hakkavad on just õige hetk teha väike peatus Muhu Jaanalinnufarmis, mis jääb Koguva külast vaid viie kilomeetri kaugusele.

Ärge laske end nimest eksitada. Farmis leidub peale naljakate suleliste ka palju eksootilisi loomi. peale jaanalindude ja emude toitmise saab siin loendada sebrade triipe, hüpata koos kängurutega ning uudistada pehmed alpakad, armsad ponisid ja paitada jäneseid.

Suveniiripoest saab kaasa osta aga päris ehtsa jaanalinnumuna, millest saab omleti 10-12 inimesele.

Kui munasse akutrelliga auk teha ja sisul lasta pannile voolata, jääb ka ilus koor alles, mida saab kasutada sisekujunduselemendina.

 

Kirjutas Anete Kruusmägi - https://volcanolove.org.