Nutimaailmast eemale! Huvitavad kohad Tallinnas kogu perega avastamiseks

Kuhu minna siis, kui sooviks on veeta aega koos pere ja lastega kinodest ja ekraanidest eemal?

 

Millal viimati loomaaeda väisasite?

Tallinna Loomaaed asub linna lääneservas. Seal saab tutvust teha erinevate liikidega alates pirakatest jääkarudest kuni kirevate järvekaladeni. Suviti on avatud ka lasteloomaaed, kus saab lähemat tutvust teha kitsedega. Kitsed teadupärast inimest ei pelga ning nendega saab üheskoos aedikus ringi joosta ja neid sarve tagant sügada.

Nagu igas korralikus loomaaias on ka siin olemas elevandid, ninasarvikud, paar lõvi ja mõned kavala naeratusega krokodillid. Troopikamajades saab näha ka raisid ja maailma eri paigust pärit värvikirevaid linnuliike.

 

Lennusadam

Tegemist on muuseumiga, mis paneb silma särama väikestel poistel ja tegusatel tüdrukutel.

Lennusadamas saab näha nii lennukeid, laevu kui sõjatehnikat ja mitmel pool on võimalik ka ise näitusel olevaid masinaid katsetada. Nii saab harjutada näiteks piloodiks olemist.

Lennusadama kõige suurem atraktsioon igas mõttes on aga allveelaev Lembit. Kui palju on lihtinimesel elus võimalus allveelaevas omapäi ringi uidata?

Kes pole veel käinud, peaks seda võimalust kasutama.

 

Eesti Vabaõhumuuseum

See suur ja lai muuseum annab põhjaliku ülevaate sellest, kuidas meie esivanemad elasid. Internetti neil polnud, nutitelefone samuti mitte ja isegi korsten oli luksus. Nimelt saab Eesti Vabaõhumuuseumis näha maju, milles kõige vanemad on pärit juba 17. sajandi lõpust, ehitamisel on aga ka 20 sajandi hooned. Eks seegi ole juba osa ajaloost!

Terve muuseumi läbi käimiseks kulub kindlasti kogu päev, kes kõndida ei tihka, võib sõita hobusega. Lisaks hoonetele on muuseumis kollane kass, kes majadevahel luusib. Metsatukas elavad ploomimaiad rebased ja vilkad jänesed ning suviti peetakse taludes sigu, kanu ja lambaid. Kohvikus saab aga proovida tõelist eesti kööki!

 

Energia Avastuskeskus

Energia avastuskeskuses saab põnevate eksponaatidega kolistada ,vaadata kuidas välku puuris hoitakse ja katsetada õhuharfi. Erinevalt koolitunnist, tundub füüsika Energia Avastuskeskuses ringi käies lõbusa ja lustakana. Kes tahab lastele teaduspisikut külge pookida, astugu aga läbi.

 

Teletorn

Teletornis saab linna näha kõrgelt ja kaugelt. Kel vähegi julgust, võib proovida ka kõndimist torni serval 175 meetri kõrgusel. Tegelikult on asi muidugi ohutu, sest kõigile huvilistele pannakse kindluse mõttes turvarakmed külge. Tubli portsu adrenaliini saab sealt kindlasti.

Kes servale jalutama minna ei taha, võib aga tutvust teha näitustega, mis pajatavad Eesti teaduse edusammudest. Nagu moodsal näitusel ikka, võib kõigele näpud külge panna.