Populaarseimad hotellid Tallinna kesklinnas

Millised on populaarseimad hotellid Tallinna kesklinnas? Siin on nimekiri parimatest hotellidest ning põnevatest paikades, mida nende lähedal vaadata. Vali enda jaoks parim peatuspaik, nii on sinu reis täis positiivseid elamusi ja põnevaid avastusi.

 

Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn

Kaunis Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn asub kohe Toompea nõlva all. See mõnus hotell on otse Tallinna kõige vanema osa, Toompea lähedal.

https://turisme.eu/go/booking-tallinn-park-inn-radisson-meriton-conference-spa/

Lisaks heale asukohale, mugavatele tubadele ja kaunile kujundusele on hotellis ka luksuslik vee- ja saunakeskus. Miski ei virguta keha ja meelt nii palju kui üks korralik kümblus. Kes tahab, võib mängida aga hoopis piljardit.

Hotellis on nii restoran, baar, bistroo kui ka värskete ja hõrgutavalt lõhnavate küpsetistega kohvik. Seal saab imemaitsvaid sarvesaiu ka šokolaadikooke.

Avastamist väärt kohad hotelli lähedal

Hotelli lähedal otse Toompea külje all on sobivaks jalutuskohaks Hirvepark. Kui veidi ülesmäge rühkida, jõuab ka Toompea lossi lähedusse. Seal saab teha pildi Eesti parlamendihoone ees. See loss on põnev ja mitmekihiline. Hotelli poolt vaadates on näha keskaegse kindluse müürid. Kui aga lossi ette jõuda, vaatab vastu hoopis Katariina II ajal ehitatud roosa fassaad.

Toompeal olles võib sisse põigata Aleksander Nevski katedraali. Kuigi see hoone pole teps mitte eestipärane, on see oluline maamärk. Kuna õigeusukirikus seistakse kogu jumalateenistuse aja püsti ja sagimist on seal nii ehk naa palju, võib sinna igal hetkel sisse astuda.

 

Taskukohane ja mugav majutus Kreutzwald Hotel Tallinnas

Kreutzwald Hotel asub vanalinna lähedal kohe Rahvusraamatukogu kõrval. Majas on oma väike ja rahulik ZEN spaa, kus saab segamatult ja valikselt sulistada, maailma olemuse üle juurelda ja ennast hästi tunda. Kel soovi, võib tervist turgutada hotelli privaatsaunas.

https://turisme.eu/go/booking-tallinn-kreutzwald-hotel/

Kauni hotelli toad on soojades toonides, hubased ja kutsuvad. Kohe kui sisse astud, läheb tuju heaks ja hinge poeb rõõm ja rahu.

Kohad hotelli lähedal, mida tasub kindlasti külastada

Hotelli juurest mäekesest alla ja kesklinnast eemale suunas jalutades jõuab vähem kui viie minutiga Kristiine kaubanduskeskusesse. Omaette õnn ja rõõm on kindlasti peidus ka ostlemises.

 

Luksuslik Swissôtel Tallinn šveitsiliku külalislahkusega

See hotell on kõrgeim hoone Tallinnas, ja nagu arvata võib on sealt linnale avanev vaade igal aastaajal susia võluv. Hotell ise on moodne, mugav ja mõnus. Kuna tegemist on peenemat sorti majutuspaigaga, on ka hinnad vastavad - ent mitte nii müstilised, kui eeldaks.

Hotelli asukoht on aga igati mugav, nii Tallinna muinasjutuline vanalinn, kui ka lennujaam ja sadam on kõik 10-minutilise autosõidu kaugusel.

https://turisme.eu/go/booking-swissotel-tallinn/

Nagu ühele luksuslikule hotellile kohane, on ka Swissôtelis oma spa. Pürovel spaa pakub laia valikut hoolitsusi, hüdroteraapiast kuumakivi massaažini. Kui vähegi mahti, tasub sinna põigata ja oma ihu ja hinge turgutada. Kel on aga tahtmist korraldada mõni eriti meeldejääv üritus, võib seda teha just seal samas hotellis.

Swissotelis peatudes peaks kindlasti külastama kõige kõrgemal korrusel asuvat restorani Horisont. Lisaks lummavale vaatele on ka seale toit auhinda väärt. Rahvusvahelise White Guide Nordicu soovituste järgi kuulub Horisont Tallinna parimate restoranide hulka. Mekkigem mõnuga!

Peamised tegevused hotelli ümbruses

Hotelli kõrval asub Stockmanni kaubamaja, kus on peenemat sorti kauba rõivastest toiduni. Kui ostlemiseks mahti on, siis tasub sinna sisse põigata.

Kauplemine oli au sees ka omaaegses Hansalinnas Tallinnas. Vanalinna üks tuntumaid sissepääse, Viru väravad asuvad samuti lühikese jalutuskäigu kaugusel sellest hotellist. Kui soovid vanalinna jalutama minna, tasub sammud seada selles suunas.

Kui on aga tahtmist kaunis vanalinnas korraks aeg maha võtta, siis sealsamas Viru tänaval on ohtralt kohvikuid, restorane ja baare, kus keha kinnitada ja mõnusalt aega veeta.

Kes soovib aga veidi omaaegse linnaeluga tutvust teha, võib Hellermani tornist üles ronida ja vanal linnamüüril ringi jalutada.

 

Ajalooline Hotell Palace

See tuntud hotellihoone on ehitatud 1930-aastatel ning omal ajal oli tegemist ühe kõige peenema hoonega kogu linnas. Luksusliku ja kunstilembese peatumispaigaga on tegemist ka täna. Kõikide tubade kujunduses on kasutatud eesti ühe tuntuima maalikunstnikud Konrad Mägi värviküllaste maasikumaalide fragmente. Lisaks on Märgi maalid ka hommikusöögisaalis ning tema järgi on nime saanud ka restoran "Konrad".

Hotell Palace on ajutiselt suletud.

Hotell Vabaduse väljaku ääres on ideaalne valik, kui soovid Tallinnas veedetud aja jooksul peatuda linnasüdames ja ära näha kõik olulised vaatamisväärsused.

Mida põnevat näeb hotelli lähistel?

Kui soovid tutvuda Eesti looga, siis külasta Toompea jalamil asuvat okupatsioonide ja vabaduse muuseumit Vabamu. See muuseum jutustab eestlaste lähiajaloost, inimlikest väärtustest ning igaühe rollist vabaduse hoidmisel.

Hotellist Raekoja platsi poole jalutades jääb teele ka Niguliste kirik. Keskajal rajati see hoone pühakojaks, kus kaupmehed muuseas ka oma kaubatagavarasid hoidsid. Pärast Tallinna pommitamist 1944. aastal oli kirik mõnda aega varemeis.

Aastakümneid hiljem taastati see muuseumina. Nüüd on tegemist paigaga, kus saab näha põnevat, eriskummalist ja kaasajal isegi veidi napakalt mõjuvat keskaegset kunsti.

Tänapäeval tuleksid ehk vähesed selle peale, et lasta endast maalida pilt koos pühakutega. Mõned sajandid tagasi polnud selles aga midagi veidrat, selgub Niguliste muuseumis ringi vaadates.