Millal ja kuhu minna Helsingis šoppama?

Helsingi on kõige parem lahendus sellele, kui hing ihkab keskkonnavahetust, kuid puhkuseni on veel aega. Astu aga pardale ja vaid mõne tunniga oled sa teises kultuuri- ja keeleruumis, kus kõik on uus ja pisut teistmoodi.

Helsingi on ka ideaalne linn šoppamiseks. Kuna ta on nii lähedal ning paljud on seal juba paar korda käinud, ei pea me tundma mingit süümepiina, kui soovimegi terve päeva osteldes õhtusse saata. Või miks mitte isegi kahte, Helsingis hotellis ööbides? Siin on neli kohta, mida ükski ostuhai allahindluste perioodil vahele ei tohiks jätta.

 

Stockmann - suurim kaubamaja põhjamaades

Stockmanni kaubamaja on linna külastajal pea võimatu mitte märgata. Miks peaksid sa aga Helsingisse tulles Stockmanni külastama, kui võid sama hästi sammud seada Tallina Stockmanni?

Nimelt on just siin võimalus tunnetada poodlemise ajalugu. Kaubamaja avati aastas 1930 ning põhjamaade juugendstiilis hoone peidab endas üle 150 poe ja äri 50 000 ruutmeetril.

Ostlemisest väsinuna võib jalgu puhata Stockmanni 8. korrusel asuvas Fazeri kohvikus teed juues ja kooki süües või legendaarset šokolaadi kaasa ostes.

 

Forumi ostukeskus - külasta Muumi poodi

Stockmannist vaid mõne sammu kaugusel ootab sind Forumi ostukeskus 140 poega.

Helsingi vanim kaubanduskeskus ehitati 1952 aasta suveolümpiaks ning siit leiab selliseid poode nagu Stadium, Björn Borg või Monki. Disainihuvilistel tasub pilk peale visata Marimekko poele. Siit leiab nii riideid, kodukaupa kui võrratuid kangaid. Soome disain üllatab oma julgete ja omanäoliste mustritega.

Muumide fänne ootab Forumis Muumi pood, kust võid leida kõike alates muumide kujulistest piparkoogivormidest kuni termoste ja ujumisrõngasteni välja. Pole vahet, kas su lemmiktegelaseks on Muumitroll või Väike My- iga tegelane on esindatud.

 

Kamppi - avasta Jaapani minimalismi

Forumi ostukeskust ühendab 2005 aastal ehitatud Kamppi kaubanduskeskusega maaalune tunnel.

Lisaks kõigele eluks vajalikule asub siin ka bussijaam ja metroopeatus, kui sul peaks sul tekkima tahtmine Helsingi kesklinnast kaugemale vaadata.

Erilisematest poodidest asub siin näiteks peaaegu terve korruse enda alla võttev Jaapani pood Muji, kust võib leida kõike alates riietest kuni kodukaupadeni, mööblist kontoritarveteni. Muji kaubad on Jaapanile omaselt minimalistlikud ja funktsionalistlikud.

 

Kluuvi kaubanduskeskus

Kluuvi kaubanduskeskus sobib hästi neile, kes enne šopingutuuri ka linna peal veidike ringi tahaksid vaadata. Nimelt asub see mugavalt Senati väljaku, Helsingi katedraali, ülikooli ja rahvusraamatukogu vahetus läheduses.

Kluuvist leiad sa nii klassikat kui ka vabaajarõivaid. Brändidest on esindatud muuhulgas ka Tiger of Sweden, Fred Perry, Michael Kors Dr. Martens ja Desiguali.

 

Legendaarne Itäkeskus

Ükski poodlemisretk Helsinkisse ei ole täiuslik ilma Itäkeskust külastamata.

Itäkeskus asub nagu nimigi ütleb Ida-Helsingis, kuid sinna saab väga mugavalt metrooga, raudteejaamast või Kamppi ostukeskusest. Itäkeskusest või Itis nagu kohalikud seda kutsuvad leiad sa kõik eluks vajaliku enam kui 120 poest.

Kõhu saab täis süüa kümnetes restoranides. Peale edukat poodlemist on nüüd võimalik end Itäkeskuses premeerida ka filmielamusega 2018 aastal ehitatud 9 ekraaniga IMAXi kinos.

 

Millal minna Helsingisse poodlema?

Kui soovid ette võtta suurema šopingutuuri, tasub reis sättida ühele kahest suuremast allahindlusperioodist.

Kindlasti on hea mõte osturetkele suunduda peale jõule. Talvine allahindlus kestab Helsingis kuni jaanuari lõpuni.

Teine soodne aeg šoppamiseks algab peale jaanipäeva ja kestab kuni juuli lõpuni.

Pane tähele, et mida hilisemaks sa oma reisi sätid, seda madalamale hinnad langevad. Päris viimasele hetkele reisi siiski jätta ei tasu - allahindluste viimasel nädalal kipub poodides valikut väheks jääma.

Stockmanni külastus tasub aga rihtida kaks korda aastas toimuvatele hulludele päevadele, kui Stockmann nii nagu Tallinnaski mässitakse kollasesse kilesse ja hindade langus meelitab kaubamajja rahvamassid.

 

Kirjutas Anete Kruusmägi - https://volcanolove.org.