Mida teha Tartus laste ja kogu perega?

Tartu on kahtlemata paik, kus juba igav ei hakka! Pealtnäha eeskujuliku vanalinna taga peitub hulganisti põnevaid paiku, rääkimata vanalinnast eemale jäävatest aladest.

Just nii seikluslik, nagu on Tartu lubatud ja lubamatu tänavakunst, on kahtlemata ka uudishimuliku ja pealehakkajast Tartu külastaja päevakava.

Heade mõtete linnas on tegevusi seinast seina – võib käia pea peal, näha kõiki maailma mänguasju, sõita jalgrattaga õhus üle nööri või siis hoopis kõndida mööda puude latvu.

 

Paik, kus inimesed kõnnivad pea peal

Koolis õpetati, et füüsika seadused on paindumatud.

Aga kuidas siis on võimalik, et Tartus on üks maja, mis seisab katusel ja inimesed seal sees kõnnivad pea peal põrandat mööda?

Ning miks väljast vaadatuna tundub, nagu kõik inimesed kaotaksid selles majas oskuse kõndida ja tasakaaluvõime?

Nii uskumatuna kui see ka ei kõla, on sellised meeletused Tagurpidi Majas võimalikud. Ainuke asi, milles võid kindel olla, on see, et Tagurpidi Majas ei ole sa enam milleski kindel! Pelgalt fototõestusest ei piisa ja uskumiseks tuleb peadpööritav ja jalgu nõrgaks lööv teekond läbi Tagurpidi Majas ise läbi käia.

Pane valmis telefoni kaamera ja valmistu naerumaratoniks, sest lõbusaks teeb see peadpööritav seiklus igast vanusest külastajad!

 

Hakkame targaks!

Kui tunned ennast just täna õige uudishimulikuna ja tahaksid teada, kuidas kõik maailma asjad töötavad, siis tuleb sammud seada AHHAA keskuse poole.

Hiiglaslik teaduskeskus pakub avastamisrõõmu kõigist vanustest uudishimulikele ning paeluvaid väljakutseid erinevatele huvigruppidele. Uudistada on võimalik interaktiivseid väljapanekuid paljudest erinevatest teadusvaldkondadest, nagu tehnoloogia, meditsiin, matemaatika ja elusloodus.

Vali vaid enda lemmik ning veeda just nii palju aega meeliseksponaate avastades, kui soovid!

Ka leidub põnevaid atraktsioone adrenaliini janulevatele külastajatele kui ka neile, kes soovivad rahulikult planetaariumis maailmaruumi kulgemist jälgida... Lisaks püsiekspositsioonidele avatakse iga paari kuu tagant täiesti uus ja ainulaadne näitus.

Kindel on, et AHHAA pakub midagi igale külastajale ning iga külastaja lahkub grammi võrra targemana!

 

Mänguasjade kodu

Millega mängisid ema-isa väikestena?

Aga millega mängisid vanaema-vanaisa, siis, kui veel plastmassist mänguasju ei olnud?

Mõelda vaid, Tartus on üks maailma kõige armsam koht, kuhu on kokku tulnud mängima kõik meie esivanemate lelud!

Nende uueks koduks on saanud Tartu Mänguasjamuuseum, mille väljapanekuga saab suhestuda iga viimane kui külastaja, sõltumatult vanusest. Muuseumi külastamine on kui teekond ajas tagasi, meenuvad ka kõige unustatumad momendid lapsepõlvest, hetked mängudest ja kaadrid nähtud telelavastustest või multifilmidest.

Kõige väiksematele külalistele annab külastus aga palju vastuseid ja loob unikaalse pildi aegadest, mis olid enne. Lisaks südantsoojendavale väljapanekule pakub Mänguasjamuuseum ka võimalust vaadata nukuteatrit ja ka ise etendustes kaasa lüüa; suveti muutub muuseumi sisehoov mängualaks väikestele-suurtele ja talvisel ajal saab mängida koos muuseumi leludega mängutoas.

 

Kui tahaks kõndida mööda puude latvu

Kui tunned, et lõputu maa peal kõndimine muutub üksluiseks, siis ei jää muud üle, kui turgutada enda meeli Tartu Seikluspargis!

Otse loomulikult on kõigil erinev kogemus kõrguse ja turnimisega, mistõttu pakub Seikluspark viite erinevat raskustaset.

Iga tase on eelmisest kõrgem ja esitab rohkem väljakutseid. Tase valitakse seiklejale vastavalt vanusele ja senisele kogemusele. Sõltumata rajast, kulub iga raja läbimiseks 1-2 tundi. Võimalik on täita kogu päev seiklemisega ning läbida kõik rajad, alustades kõige kergemast ning lõpetades hulljulge 110 meetrise õhulennuga, mis lõpetab viimase taseme.

Valmistu peadpööritavaks ja ennastületavaks päevaks Seikluspargis!

 

Tartu pakub kahtlemata põnevaid paiku, kus veeta meeldejääv päev terve perega. Valik on nõnda mitmekesine, et sobivat meelelahutust leiab igale maitsele!

Kui aeg külastuse aeg peaks olema piiratud, siis nostalgitseja ja vanavanemate jutustuste pühendunud kuulajana soovitaksin külastust Tartu Mänguasjamuuseumisse, mis tõepoolest poeb enda võrratu väljapanekuga igasse südamesse.

 

Kirjutas Salme Kulmar - https://www.pseudotours.com/et/