Metropol Spa Hotel – minipuhkus Rotermanni kvartalis

Üks Tallinna kõige uuematest hotellidest, Metropol Spa Hotell, on tegelikult juurdeehitus Metropol Hotellile. Laienemise põhjuseks ei olnud ainult ruumipuudus, vaid soov pakkuda ühes kohas kõike vajalikku tööreisiks, lõõgastuseks ja puhkuseks.

Võib-olla on just hea hetk töömõtetest paus teha ja vaatame koos üle, mida Metropol Spa Hotell puhkuseks välja pakub.

 

Soe, kuum, kõige kuumem

Spaa asub Metropol Spa Hotelli 2. korrusel. Sind ootavad neli erinevat sauna, mis vaheldumas basseinide ja mullivannidega. Saunu ritta seades madalamast temperatuurist alates, saame sellise rea.

40℃ temperatuuriga soola-aurusaun mõjub hästi nahale. Masseerivate liigutustega soola kehale kandes aktiviseerid vereringet ja eemaldad surnud naharakud. Lõõgastus rahustavate eeterlike õlidega on aroomisauna tunnuseks. Rahuneb nii meel kui keha.

Soe udupilv mähib sind endasse aurusaunas. Eelistatud saun neile, kes tundlikud suurte temperatuuri kõikumiste suhtes. Soome saunas on õhk tulitav ja kuiv, temperatuurid 90℃ läheduses. Tseremoonitsemata vabaned nii mustusest kui muredest.

Kui saunatamine janu kustutamist või kiiret snäkki nõuab, siis on sinu käsutuses spaa-baar. Pärast esimest laval käimist joo julgelt vett, mahla või teed organismi veevarude taastamiseks.

 

Häälesta end lõõgastusele

Hing ja keha puhtamaks saanud, võid ennast edasi poputada lõõgastuskeskuses. Selle kolm erinevat tuba on mõeldud massaažiks, näo hooldamiseks ja käte-jalgade eest hoolitsemiseks.

Iluhooldused näole nimedega “Särav jume” või “Igavene nooruse” jätavad külmaks vähesed. Meeste paksemale ja sügavamate kortsudega nahale on ette nähtud spetsiaalne hooldus.

Klassikaliste ja luksuslike maniküüri/pediküüri vastandina saad käed-jalad kiirelt üle käia kasutades ekspresshooldust. Ja veidi teistsugust kogemust luba endale vastupidava ja mõranemiskindla vegan küünelakiga.

Massaažis saab lümfi- ja vereringe ergutamisele kaasa ka lõhnaelamuse. Valikus on lavendlimassaaž, ingveri-mee lõhnaline ning kookose ja mündi kombinatsioon. Sama nimega kehahoolitsused varieeruvad oma pikkustega ehk tee valik 60 või 90 minutilise protseduuri vahel. Põnevaks lisandiks kehahoolduse juures on kodumaise sarja HOIA homespa kasutamine. Need tooted on Saaremaal valmistatud käsitsi ja loodust säästes.

 

Õndsus toidust

Kehakinnitust leiab Metropol Spa Hotellist ikka ka. Einesta pärast spaa-ringkäiku või tule ekstra sööma. Kaks eriilmelist toidukohta hõrgutavad sind järgnevalt.

 

Resto Nomad

Avar resto Nomad saab hakkama mitme ülesandega: pakub hommikul hotellikülastajatele hommikusööki, päeval ootab lõunale ja õhtul võtab enda kanda restorani meeldiva kohustuse. Ja seda kõike menüüga, mida iga päev ei kohta.

Kavas nii klassikalised maitsekooslused väikese twistiga, aga ka ainult sellele söögikohale omased kombinatsioonid. Igatahes on resto peakokk ja teenindajad tegemas kõike selleks, et maitsekogemus pikalt meelde jääks ja hinges püsiks.

 

Urban Bar

Metropolile kohaselt pakub hotellis tegutsev Urban Bar suurlinnalikku melu. Siin saad tööpäeva õhtuks selja taha jätta või nädalavahetusel vanade ja uute sõpradega kohtuda.

Omanäolised kokteilid pakuvad kosutust ja silmailu. Baod, friikad, burgerid on väiksemateks või suuremateks ampsudeks kokteilide juurde. Ning kogu maitsekombot täiendab elav muusika.

 

Põnevat lähiümbruses

Metropol Spa Hotell asub Rotermanni kvartalis, mille maruline areng on südalinnale omane. Alati midagi toimumas, alati miskit uut. Ometi vilksatab siingi vanu häid kohti ja elamusi.

 

Arhitektuurimuuseum sammude kaugusel

Kunstist ja arhitektuurist lugupidajatel tasub sammud seada Rotermanni kvartali endisesse soolalattu, kus on Arhitektuurimuuseum. Mõjuvas paekivist hoones on ülevaade Eesti arhitektuuriajaloost. Lõhnu ruumis, nägemise ja ruumi seost, ümmargust ruumi ja palju muud on lastel ning noortel tegutsemise käigus avastada püsinäitusel “Uuri ruumi”.

Nagu ikka on peale muuseumi külastust pilk jälle avaram. Oskad jalakäijana südalinnas seigeldes märgata linnaruumi, kus on omaalgatuslikult näiteks jalgrada tekkinud.

 

Fotografiska

Telliskivi Loomelinnakusse on oma juured ajanud Fotografiska Rootsist. Koht, kus ühendatud fotokunst, hea toit, disain ja muusika. Näitustel fotod, kus tunnustatud fotograafid näitavad neile olulisi teemasid.

Hoones on restoran, baar ja kohvik, mis seisavad eheda, ausa ja jätkusuutliku toiduelamuse eest. Nullkulu põhimõttest lähtudes kasutatakse toorainest ära kõik. Olge valmis kohtuma nii nina kui sabaga!

 

KGB Muuseum

Kui ostutuur kesklinna viib, siis põnev elamus peidab ennast Viru Hotelli 23. korrusel. Hotell, kus ajastu, külastajate välismaise tausta ja prestiižete töökohtade tõttu, tegeleti aktiivselt pealtkuulamise ja jälitustegevusega.

Kas ja mis on võrreldes tänase tiheda turvakaamerate võrgu või Internetis surfamisega muutunud? Lisaks eksponaatidele saab tolle ajastu hõngust osa ka KGB Katusebaaris. KGB muuseumisse pääseb ainult giidi saatel ja vajalik on eelbroneerimine.