Kalev Spa Hotell – veekeskus ja spaa Tallinna vanalinnas

Puhkus keset vett ja linna, nii iseloomustab ennast Kalev Spa Hotell. Tõsi ta ju on. Asukoht südalinna südames, ümbritsetud Viru väljakust, vanalinnast ja Rotermanni kvartalist. Vabaaja- ja -puhkekompleks sai alguse Kalevi Ujula renoveerimisest aastal 2005 ja täna pakutakse ajaga kaasaskäivad heaoluteenuseid igale maitsele.

 

Basseinist basseini

Otsid veest koormust või lõõgastust? Vastused peituvad ainulaadsest 50-meetrisest 8 ujumisrajaga basseinist kuni erinevate temperatuuridega lõõgastusbasseinideni välja. Muudetava veepiiriga basseinis saab õppida ujuma või tegeleda vesiaeroobikaga.

4-7 aastasele külastajatele on mõeldud lastebassein. Kõige väiksemaid ootab aga atraktsioonidega 30 cm sügavune bassein. Ning mängumaadele vahelduseks saavad lapsed ja noored veidi teistmoodi tähistada sünnipäeva Kalev Spas.

Julgemaid külastajaid meelitavad neli liumäge, mille nimed ehk annavad aimu vajalikust julgusastmest: Tuubi toru, Kamikaze, Hull Rada ja Magus Toru. Ja kes ujumisest pisipause otsib, siis lõõgastuda saab auru- ja leilisaunas või kosutada ennast külma duššiga.

 

Vaikuse oaas linnasüdames

Igapäeva saginast täielikku lõõgastusse aitab jõuda Sauna-Oaas ehk erinevad saunamaailmad. Täiskasvanud külastaja saab selles paigas rahuliku kulgemise, vaikse keskkonna ja lisaks ka Sauna-Oaasi töötajate täieliku tähelepanu osaliseks.

Soojust, loodushelisid ja lopsakat vihmametsa koged 50℃ Troopilises Oaasis. Pingetest aitab keha ja meelt vabastada Soome saun. Soolakivi Oaasist leiab leevendust hingamisteede probleemide ja allergia korral, aga see oaas mõjub ka nahale hästi. Nahka sügavamalt puhastada aitab aurukoobas Ja kui lõhnateraapia on midagi sulle, siis erinevate aroomide abil saab ennast turgutada Aroomi Oaasis.

 

Tunne end hoituna

Enesetunnet, välimust ja heaolu parandavaid iluteenuseid pakub Kalev Spa Hotellis ilusalong Ilu & Tervis ja tervisekeskus. Personaalne ja hooliv lähenemine aitab veelgi turgutusprotseduure nautida lisaks töötajate professionaalsusele ja kvaliteetsetele vahenditele.

Tervisekeskuses saab konsulteerida õega, mõõta rasvaprotsenti ja teha vereanalüüsi. Hingamisteede vaeguste korral proovi soolakambrit või inhalatsooni. Haavade ja haavandite paranemisele aitab kaasa valgusteraapia.

 

Kümneid iluteenuseid

Ilusalongi teenuste nimekirja võibki sirvima jääda. Kehahoolitus Hanakasumi Jaapanist, India peamassaaž, Bali Spa nauding või orientaalne tseremoonia, mis sobib nii meestele kui naistele. Lapseootel naistele on sel imelisel perioodil välja pakkuda keha toetuseks spetsiaalne hooldus.

Ja kui ei tea mida võtta, aga samas midagi ju tahaks, siis proovi hoolitsust näole “Spetsiaalselt Sulle”. Vestluse tulemusena valib kosmeetik sinu näonahale kõige sobilikuma protseduuri.

 

Hea enesetunne toidust

Ja pärast päeva spaas või veekeskuses oled oodatud jõuvarusid taastama restorani Allee. Värskest ja kohalikust toorainest toit pakub elamust nii kõhule kui silmale ja on tervislik. Roogi leiab menüüst kõigesööja, aga ka vegan.

Rahulikku ja lõõgastunud meeleolu toetavad restoranis Allee rohelised toonid, puit ja laest maani kulgevad aknad. Sealt paistab Kanuti aed rüütatuna vastavalt hooajale.

 

Ümbruskonna huviväärsed oaasid

Spaapuhkuse pikenduseks avasta aga lähedal paiknevaid huviväärsusi. Kui veest veel küllalt pole, siis ootab sind Meremuuseum. Kindlat kuiva maad jalge tunned Tallinna Linnamuuseumis. Ning nende sümbioosi leiad Rotermanni kvartalist, kust meri silmapiiri ulatusse jääb.

 

Meremuuseum Paksus Margareetas

Rännak Tallinna ajalukku mere kaudu ehk meremuuseumi eesmärgiks on tutvustada merekaubandust, sellega seotud ameteid, navigatsiooni ja laevu keskajast tänapäevani.

2019. aasta novembri lõpu seisuga on uuenduskuur Meremuuseumis lõppenud, aga see tähendab, et uudistamist peaks jaguma küllaga. Seni ainult töötajate kasutuses olnud käigud ja ruumid on avatud ka külastajatele. Eksponeeritakse keskaegset laevavrakki, hulgaliselt laevamudeleid ning lahendusi, kuhu saad ka ise käed külge panna.

 

Tallinna Linnamuuseum

Linnaga, mis kunagi valmis ei saa, on õige koht tutvumiseks Tallinna Linnamuuseumis. Tallinna ajalooga muinasajast tänapäevani saad tutvuda läbi viie korruse.

Püsinäitustena on üleval ülevaated Tallinna elu-olust eri viisidel. Eksponeeritakse leitud portselan- ja metallesemed, aga ka rikastele linnaelanikele kuulunut ja portreid. Hooajalised näitused lähtuvad Tallinna esitlemisel päevakajalistest sündmustest. On selleks siis Tallinn kui jõululinn või kevade algust tähistav Maikrahvi pidustused.

 

Rotermanni kvartal

Autovaba linnake keset linna sobib hästi kirjeldama Rotermanni kvartalit. Endisest tööstusalast on saanud moderne ja ajalugu ühendav vaikne linnaala, kus ometigi tegevustest puudu ei tule.

Sisse astuma ootavad söögikohad, elustiili - ja gurmeepoed. Pakutav on eriilmeline, leidub nii kohalikku kui üleilmset toodangut. Tasub peatus teha maitsmaks värskeid saiakesi, Aasia toitu või koha peal röstitud kohvi.

Pisikestest gurmeepoekestest osta kaasa juustu, sinki või šokolaadi. Ning kindlasti tutvu laialdase veini ning õlle sortimendiga.