Huvitavad hotellid ja puhkemajad Lääne- ja Ida-Virumaal

Ka väikeses Eestis on olemas puhkusesihtkohad, mis on kui peidetud pärlid – enamike jaoks tundmatud, ent kes need kord üles leiavad, naudivad segamatut puhkust imelistes kohtades. Seetõttu oleme välja valinud seeliste pärlitena huvitavad hotellid ja puhkemajad Lääne- ja Ida-Virumaal.

 

Hotellid

Hotellid on heaks võimaluseks oma puhkusest maksimum võtta. Kõige vajalikuga hotellitoad, mugavad teenused ja luksuslikud spaad.

 

Mugavusele mõtlev Mäetaguse mõisa hotell & spaa

Mäetaguse Mõisa Hotell & Spa võlub klassikalise sisekujundusega. Igas toas on olemas privaatne vannituba, kirjutuslaud, tasuta Wi-Fi ühendus ning kaabeltelevisioon. Külalistele pakutakse ka rikkaliku valikuga hommikusööki.

Hotellist leiab suurepärase spaa- ja tervisekeskuse koos ujumisbasseini, erinevate saunade, mullivanni ning spaa alaga.

Tervisekeskuse kompleksi kasutamise teeb mugavaks ka see, et see asub ülejäänud hotelliga samas hoones, mis lubab oma toast basseinideni jalutada hommikumantlitega.

Tänu eraldi nelja saunaga 18+ alale saab nautida eriti rahulikku puhkust.

https://turisme.eu/go/booking-ida-virumaa-maetaguse-moisa-hotell-spa/

 

Jaluta maa all, suusata maa peal

Hotelli külastajate kasutuses on park, erinevad spordiväljakud, Tarzani rada ning mitmed teisedki lastele mõeldud atraktsioonid.

Põnev Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseum on 25-minutilise sõidu kaugusel. Ja kui maa all käidud, siis Kiviõli seikluskeskus on rajatud vanale tuhamäele ning seal on rohkelt tegevust läbi aasta: talvel lumega ootab äge suusakeskus ning soojemal ajal põnev elamuskeskus.

 

Meresuu SPA Hotell tutvustab ajaloolist kuurortlinna

Kunagine kuulus kuurortlinn Narva-Jõesuu on paljude jaoks veel külastamata, aga puhkust otsides on see väga meeldiv piirkond, mida avastada.

Meresuu SPA Hotelli kõikides tubades on privaatne vannituba, töölaud, minibaar ning merepoolsetest tubadest saab nautida ka merevaadet.

Hotelli spaakeskusest leiab üle kuue erineva basseini ja sauna!

Kaks eriti põnevat puuküttega sauna on eksklusiivse kujundusega ning asuvad väliterrassil!

Trennihuntide rõõmuks on hotellil oma spordikeskus ja pakutakse ka jalgratta rentimise võimalust. Hilisemaks lõõgastuseks on olemas erinevad tervise- ja iluprotseduurid.

https://turisme.eu/go/booking-narva-joesuu-meresuu-spa-hotell/

 

Männipuude värske lõhn

Vaid 3 minutilise jalutuskäiguga jõuab hotelli juurest läbi ilusa männimetsa Eesti pikima liivarannani. Kasuta võimalust jalutada oma puhkuse ajal ka läbi Narva-Jõesuu, kus saad imetleda puitpitsiga kaunistatud maju või astu sisse Narva-Jõesuu koduloomuuseumisse.

Piirilinn Narva on järgmiseks kohaks, kuhu minna. Kindlasti tasub Narvas külastada rohkem kui 700 aasta vanust Narva Hermanni linnust, kus asub huvitav muuseum.

 

Ootamatult võimalusterohke Toila SPA Hotel

Muljetavaldav Toila Spa Hotell pakub väga palju võimalusi, kuidas oma puhkusest maksimum võtta. Klassikalise sisekujundusega tubadest leiab kõik vajaliku. Piiramatult saab kasutada jõusaali, olemas on tenniseväljak, piljardilaud ning laste jaoks ka mängudetuba.

Hotell ja spaa üllatavad oma võimalustega. Soovi korral mine ja meisterda Savitoas. Spaas naudi termide eri saunasid, mullivanne, koskesid ja merevaatega puhkeala.

Ning mille leiab lisaks eelnevale katuseterrassilt?

Palkmaja, kus peitub leilisaun! Ja kui tahad erilist lõõgastust, ootab Wellness keskus Orhidee, kus päike paistab läbi terve aasta.

https://turisme.eu/go/booking-toila-spa-hotell/

 

Rendi rattaid ja suusavarustust

Rattaid ning ka suusavarustust, et nautida väljas tegutsemist igal aastaajal, saab laenutada kohapealt, mis teeb ka hotellist kaugemale mineku mugavamaks.

Väga populaarne valik on Pühajõe ürgorus asuv Oru park. Kahjuks hävines seal asunud võimas loss II maailmasõjas, ent park pakub siiski meeldejäävat jalutuskäiguvõimalust imeliste vaadetega.

 

Puhkemajad Lääne-Virumaal

Kui tunned, et hotellid on liiga suured, on õige valik hoopis puhkemajad. Privaatsed ning tihtipeale Lääne-Virumaa kaunimates looduslikes paikades.

 

Privaatne Käänu puhkemaja Rakveres

Käänu puhkemaja Rakvere linnas pakub suurepärast võimalust nautida mugavat puhkust ilma segavate faktoriteta. Majas ei ole ei internetti ega televiisorit, aga kas neid ongi taastavaks puhkuseks vaja?

Olemas on kaks magamistuba, vannituba, rõdu, köök kõige vajalikuga ja elutuba. Grilli, tee lõket, päevita või kuula lihtsalt linnulaulu. Ja muidugi on olemas saun – nostalgiline ja loomulikult puudega köetav.

https://turisme.eu/go/booking-rakvere-kaanu-puhkemaja/

 

Millal viimati jõel kanuuga sõitsid?

Kõige paremini ligipääsetavaid tegevusi pakub jõgi – mine püüa kala, suple või naudi lihtsalt veevulinat. Puhkemajast 500 m kaugusel on Sämi Siil, kust saab rentida kanuusid ja jõge sellisel moel avastada.

Mõne kilomeetri kaugusel on Ojasaare golfirada, et oma puhkus aktiivsemaks muuta. Talvisel ajal kutsuvad end avastama Mõedaka murdmaasuusarajad ning mäesuusa ja lumelauafännide jaoks 21 km kaugusel Tuhamäe suusakeskus.

 

Stiilselt looduslähedane Oanduaia saunamaja

Kohe Lahemaa rahvuspargis looduse keskel asub Oanduaia saunamaja. Kui tahta puhkust looduse rüpes, pole paremat kohta, kuhu minna.

Sobib ühtviisi nii suuremale seltskonnale (suuremas puhkemajas on kaks magamistuba, mahutades kuni kuus inimest) kui ka kahele inimesele.

Olemas on aiavaatega terrassid ning ka hubane ühine puhkeruum, ühises kasutuses on silmapaistev väliköök. Hommikusöögi võib tellida pererahvalt ning see on külastajatelt ainult kiidusõnu teeninud.

Otse loomulikult ei puudu korraliku leiliga saun ning tiik, kus end suplusega värskendada.

https://turisme.eu/go/booking-laane-virumaa-oanduaia-saunamaja/

 

Matkarajafännide lemmik

Tänu oma asukohale on Oanduaia puhkemaja külalistel hea ligipääs Lahemaa rahvuspargi populaarsetele matkaradadele. Puhkemaja läheduses võib minna rattaga sõitma või ka järves veemõnusid nautida.

Mida teha ümbruskonnas? Külasta seal peatudes ka Verdi sadamat, Altja kaluriküla ning Palmse, Vihula ja Sagadi mõisasid.

 

Populaased puhkemajad Ida-Virumaal

Ida-Virumaa või siis Ida-Võlumaa on üks neid pärleid, mis on paljude jaoks veel avastamata.  Miks mitte valida sihtkohaks Ida-Virumaa ja ööbimiseks mõni looduslähedastest puhkemajadest Ida-Virumaal?

 

Mugavalt privaatne ja sobivalt lähedal - Virulase puhkemaja

Toila SPA Hotell on igal juhul külastamist väärt, ent mida teha, kui ei taha hotellis ööbida? Öömajaks võib valida hoopis hubase aga avara Virulase puhkemaja.

Puhkemajas on 5 magamistuba, 2 vannituba tasuta tualetitarvetega, kaminaga elutuba ning köök kõige vajalikuga – alates nõudest ning lõpetades kohvimasina ja nõudepesumasinaga. Loomulikult saab ka grillida.

Kuna puhkemajas on olemas ka mõnus peosaal kuni 25 inimesele, sobib see isegi suurematele seltskondadele, nii et kutsu sõbrad julgelt kaasa.

https://turisme.eu/go/booking-ida-virumaa-virulase-puhkemaja-toilas/

 

Poputa end spaas või suple meres

Läänemeri on vaid mõnesaja meetri kaugusel – mine ujuma, päikeseloojangut nautima või kasvõi lihtsalt rannale jalutama. Kui tahad ennast eriti poputada, on Toila Spaa ka samas: saunamõnusid pakkuvad termid ning luksuslik, ainult täiskasvanutele mõeldud, Wellness keskus Orhidee.

 

Ideaalse asukohaga Rannapungerja puhkemaja

Rannapungerja puhkemaja avaralt terrassilt avaneb idülliline jõevaade – nagu oleksid muinasjuttu sattunud. Lõõgastuda saab ka rõdul, ühises puhkeruumis või aias. Kaks magamistuba, televiisoriga elutuba, köök, üks vannituba ja ööpäev läbi avatud vastuvõtt.

Rannapungerja puhkemajja mahub ööbima kuni viis täiskasvanut, ent oodatud on ka hästi käituvad lemmikloomad. See tähendab, et neljajalgne pereliige ei pea puhkusest ilma jääma, vaid ta saab endaga kaasa tuua.

https://turisme.eu/go/booking-ida-virumaa-rannapungerja-puhkemaja/

 

Rohkelt võimalusi erinevateks tegevusteks

Rannapungerja puhkemaja on nime saanud samas asuvalt jõelt. Püüa kala, mine paadi või kanuuga jõge avastama, tee paar ujumistiiru või naudi lihtsalt jõe olemasolu.

Tahaksid kaugemale seigelda? Ka selleks on häid võimalusi. 1937. aastal ehitatud Rannapungerja tuletorni juurde on lisatud ka vaateplatvorm, kust avaneb kaunis vaade järvele. Kauksi rand oma kauni liivaga on peaaegu samas ning seal saab ujuda, päevitada ja loomulikult liivalosse ehitada või sõnadega õhulosse maalida.

 

Kauksi puhkemajad Peipsi ääres

Kui mõelda Peipsi ääres puhkamisele, meenub seal käinutele tõenäoliselt esimesena imekaunis laulvate liivadega Kauksi rand. Ööbimiseks on seal lähedal ideaalsed Kauksi puhkemajad.

Puhkekeskuse territooriumil on kolm palkmaja. Ühiseks kasutamiseks grillimisvõimalus ning puhkemajade hoovil laste lemmik – mänguväljak.

Igast puhkemajast leiab kööginurga kõige vajalikuga, vannitoa ning televiisori. Ühes puhkemajas on olemas ka saun, mida saab tasuta kasutada. Lisatasu eest saab rentida otse järve kaldal asuva sauna. Tänu privaatsust võimaldavatele puhkemajadele on Kauksi puhkekompleks ka paljude paaride lemmik.

https://turisme.eu/go/booking-ida-virumaa-kauksi-puhkemajad/

 

Avasta piirkonda rattasadulas või mine jalutama

Kauksi puhkemaja pakub jalgrattaid, mille abil on ümbruskonna avastamine kordades lihtsam. Peipsi rand on vaid paari kilomeetri kaugusel, täpselt lühike rattasõit või jalutuskäik. 14 km kaugusel ootab Avinurme: Puiduait, Elulaadikeskus ning kitsarööpmeline rong. 32 kilomeetri kaugusel on Kuremäe Pühtitsa nunnaklooster, mis võib rattaga sõitmiseks liiga kaugele jääda, ent on puhkuse jooksul igati külastamist väärt.

Omanäolised traditsioonid, ilus kompleks ja mõneti justkui ajas tagasiminek teevad kauaoodatud puhkuse Ida-Virumaal kindlasti mitmekülgsemaks.