Hotellid Tallinnas sadama lähedal

Kas soovid peatuda sadama lähedal? Seda soovi on lihtne täita, sest sadama ümbruses on häid peatumispaiku mitmeid.

 

Unikaalne butiikhotell Kolm Õde

Tallinna vanalinna müüride vahel asuvas luksuslikus Kolme Õe butiikhotellis võib tunda ennast jõuka hansalinna kaupmehena. Hotell on sisse seatud keskaegses hoones, milles kõik 23 tuba on sisustatud ainulaadsel ja põneval viisil ning igaüks on veidi isemoodi. Moodsad mugavused on olemas, aga need pole välja tõrjunud kaupmeeste ja majaemandate sammude kaja.

Imekaunis peatuspaik on linna üks hinnatumaid. 14.sajandist pärit hoonetekompleks on renoveeritud 2003. aastal ning kogunud kuulsust ka laias ilmas.

Hotellis asub baar Konyak, kus pakutakse unikaalset joogivalikut. Näiteks on võimalik proovida enam kui 100 aasta vanust konjakit. Restoran Söe toiduvalik on ka kiiduväärt.

Huvitavaid kogemusi hotelli lähedal

Kunstihuvilised võivad jalutada Põhja puiesteele ja astuda sisse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumisse. Kunagise Tallinna Soojuselektrijaama abihoone ruumides tegutsev muuseum korraldab Eesti nüüdisaegset kunsti tutvustavaid näitusi ja loob, näitab ning kogub kaasaegset kunsti. Mine vaata ja saa elamus.

Hotelli vastas asub kohe Paksu Margareeta torn. See matsakas kaitsetorn on ehitatud linna turvamiseks, juhul kui keegi peaks tahtma rünnata merelt. Omal ajal loksusid lained nimelt vastu linnamüüri, tänaseks on sadam aga oma kilomeetri jagu kaugemale kolinud. Tornis on merenduse hing aga säilinud ja seal saab näha meresõidu ajalugu hansaaegadest tänapäevani.

 

Hestia Hotel Europa sadama kõrval

Hestia Hotel Europa asub kohe Tallinna sadama läheduses, kaugel pole ka kaunis Rotermanni kvartal. Ka Tallinna vanalinna saab hotellist jalutada vaid mõne minutiga.

Mugav neljatärnihotell on sihitud peamiselt äri- ja konverentsikülastajatele, aga seal võivad ennast hästi sisse seada ka linna külastavad turistid. Kõik toad on avarad, rõõmsa ja sõbraliku olemisega. Kui oled reisile tulnud lastega, siis neid ootab hotelli saabudes üks vahva ja armas kingitus. Pisemad reisijad saavad aega veeta ka hotelli mängutoas.

Kes tahab aga reisil ilu ja tervist turgutada, võib seda teha seal samas ilusalongis.

Vaba aja veetmise võimalused hotelli lähedal

Üle tee asuvas Nautica keskuses asub Eesti suurim virtuaalreaalsuse keskus Futuruum. Seal võib igaüks enda südames üles leida avastamisrõõmu ja seiklusjanu. Ole püstolikangelane, võlur või draakonitaltsutaja. Kui sinu argielu on aga liialt seiklusi täis, võid hoopis virtuaalreaalsuses tööd teha mängides Job Simulator’it! Igaühele oma.

Kui lapsemeelsemad mängud pole sinu jaoks, siis võib Mere puiesteel asuvas Kuulsaalis hoopis bowlingut või piljardit mängida. Kuulsaal asub väga kauni sisekujundusega 19. sajandi teisel poolel ehitatud hoones. Põika sisse ja veereta palli.

 

Tallink SPA & Conference Hotel pakub kõike, mida vaja

Hotellis on mõnusad nägusad toad, kus saab ennast esimesest hetkest koduselt tunda. Kõhu saab hästi täis hotelli restoranins ning sauna- ja ilukeskuses võib ennast pärast pikka konverentsi või linnas uitamist turgutada.

Kohad, mida kindlasti vaadata

Hotell asub linna moodsas südames ning selle lähedale jääb Rotermani kvartal koos ajalooliste 19. sajandi tööstushoonete ja tänapäevaste nägusate ehitistega. Kui soovid reisi ajal kinno sisse põigata, siis kohe hotelli lähedal asub Coca-Cola Plaza kobarkino.

Kui kino pole aga sulle, võid minna hoopis ooperisse. Estonia ooperiteater asub hotellis 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Ühes hoone pooles saab näha dramaatilisi oopereid, lõbusaid operette ja kauneid balletietendusi. Hoone teine pool on aga klassikalise muusika päralt.

Kui on soov lõõgastuda meisterdades, siis sobib külastamiseks Kalamaja Mosaiigistuudio. Ühe kauni mosaiigi valmis tegemine on hea võimalus avastada leida endast üles loomehing.

 

Populaarses linnaosas asuv Hestia Hotel Ilmarine

Hotell asub Tallinna vanalinna, hipsterite meelispaiga Kalamaja lähedal. Hoonel on avar sisemus ja toad on mugavad, klassikalise pastelltoonides sisustusega. Kõikjal on märgata ka hoone tööstusliku ajaloo jälgi. Nimelt asus tänases hotellis 20. sajandil metallitööstusettevõte, millele anti nimi Eesti ja Soome mütoloogiast tuntud sepa Ilmarise järgi. Kes tahab saada sama tugevaks nagu soome sepp, võib kasutada hotellis asuvat jõusaali.

Kui jõusaal sinu meelelahutuste hulka ei kuulu, siis võid aega veeta hoopis restoranis. Wiegandi nimeline restoran on jagatud kaheks. Ühes otsas on mõnus ja hubane baariala, kus sõpradega aega veeta ja mõnusaid jooke rüübata, teises otsas võib aga viksil laua taga istuda ja põnevaid roogasid maitsta.

Lennukad ideed Tallinna avastamise retkeks

Üks põnevamaid kohti hotelli lähedal on Meremuuseum, mis on ennast sisse seadud vanas vesilennukite angaaris. Seal saab käia ehtsal allveelaeval Lembitu, mis on muuseumi kõige tuntum eksponaat. Kui tihti tavaline inimene ikka allveelaevale satub? Sestap tasub taolist võimalust kasutada ja mõelda, mis tunne oleks sellises sõiduriistas veeta kuid ja kuid.

Laias laastus on tegemist muuseumiga, kus isegi keskealised prouad leiavad oma hingest üles väikese 5-aastase poisi, kel läheb silm särama, kui saab lennukit juhtuda või torpeedosid tulistada. Ja kui siis veel hinges seiklusteks ruumi jagub, saab näha veel paate, purjekaid, aurikuid, jäämurdjaid, vesilennukeid, miine ja kahureid.

Kes peab lugu aga muhedast tänavatoidust, võiks põigata Soo tänava Uulitsa nimelisse söögikohta. Tegemist on mõnusa kodumaise burksirestoga kus tooraine on värske, toidud maitsvad ja elamused ehedad.