Saunaga Lõuna-Eesti puhkemajad

Kui Lääne-Eesti ja Põhja-Eesti on juba mitu korda läbi sõidetud, siis Lõuna-Eesti on paljude jaoks veel külastamata koht. Äkki oleks aeg järgmisel puhkusel just sinna minna, sest keda ei kutsuks saunaga puhkemajad Lõuna-Eestis, Võrumaal ja Valgamaal?

 

Päikeseranna puhkemaja Nedsaja külas

Nedsajas asuv Päikeseranna puhkemaja on tõeliselt päikseline koht ning kõigele lisaks äärmiselt idülliline. Kahe magamistoaga puhkemaja keset metsa ning otse Kõvõra järve kaldal.

https://turisme.eu/go/booking-paikeseranna-puhkemaja/

Külastajate käsutuses on puhkenurk, kööginurk, televiisor, aed, erarand, grillimisvõimalus ning tasuta Wi-Fi, et muu maailmaga ühendust hoida. Kuidas aga järvevaadet nautida? Näiteks istudes päikeseterrassil või siis lõõgastudes tünnisaunas.

Matkamine ning pikad jalgrattasõidud

Parimad viisid Päikeseranna puhkemaja ümbrusega tutvumiseks on sõita kas jalgrattaga või võtta ette mõni põnevatest matkaradadest.

Piirkonna üks tuntumaid vaatamisväärsuseid on heledasse liivakivisse kaevatud Piusa koobaste tunnelid. Koobaste muuseumis on juba mitu aastat avatud ka vahva nahkhiirekujuline külastuskeskus.

Teine väärt külastus on Värska Talumuuseum, kus on ootamas terviklik koopia 1920. aastate jõukast seto kindlustalust. Ja kui juba Nedsaja külas peatuda, ära jäta vahele kohalikku bändi!

 

 

Eesti kauges nurgas ootab Hundi puhkemaja

Klassikalise disainiga palkmaja on muudetud kutsuvaks Hundi puhkemajaks vaikses ning rahulikus piirkonnas.

Köögist leiab kõik vajaliku, sh omapärased käsitöökeraamika nõud. Olemas on ka kamin ning sateliitkanalitega televiisor. Kuni üheksat täiskasvanut mahutavad magamistoad käsitööna valmistatud vooditega asuvad teisel korrusel. Avar terrass on suurepäraseks kohaks, kus hommikusööki või grillitud einet nautida.

https://turisme.eu/go/booking-louna-eesti-hundi-puhkemaja/

Et puhkust eriti meeldivalt alustada, võib paluda, et saun oleks just saabumise ajaks soojaks köetud. Lisatasu eest on võimalik nautida ka traditsioonilist suitsusauna. Kuna kohalik pood on väike ja sulgeb vara, tasub sellega arvestada ja pikemaks puhkuseks osa söögipoolisest endaga kaasa tuua.

Peaaegu piiri taga

Silmapaistvad Piusa koopad on vaid 5 km kaugusel ning nende külastamise võiks kindlasti plaani võtta. Väga lähedal on ka Venemaa piir, ent paarikümne kilomeetri kaugusel asub huvitav Värska-Ulitina teelõik, mida kasutades saab korraks Venemaalt läbi põigata, ilma selleks viisat taotlemata. Küll tuleb aga tähelepanu pöörata sellele, et sellel teelõigul on autota liikumine, sõiduki peatamine ning parkimine keelatud.

 

Vällamäe talu puhkemaja Haanjas

Vällamäe farmist leiab stiilse sisustuse ja hästi läbi mõeldud lahendustega puhkemaja.

Otepääst 48 km kaugusel asuval Vällamäel saab nautida täielikku rahu ja vaikust. Idülliline vaade järvele muudab puhkuse ainult paremaks.

https://turisme.eu/go/booking-vallamae-talu-puhkemaja/

Puhkemajas on kaks magamistuba, kuhu mahub kuni neli täiskasvanut. Vällamäe on äärmiselt populaarne ka paaride seas, kes soovivad nautida puhkust üksteise seltsis. Köögist leiab kõik vajaliku, mida söögitegemiseks vaja. Lõõgastumiseks, loomulikult, on olemas korralik saun.

Lihtne loodust avastada

Paljud puhkemajad asuvad keset imelist loodust, ent Vällamäe puhkemaja paistab silma ka sellega, et otse õuelt on ligipääs põnevale 2,2 kilomeetrisele Vällamäe matkarajale. Üks koht, kuhu matkarada viib, on Eesti kõrguselt teine põlismetsaga kaetud järskude nõlvadega küngas Vällamägi.

 

Kaugu veski puhkemaja on mõeldud suuremale seltskonnale

Kaugu veski puhkemaja on ideaalne võimalus, kui soovid ette võtta puhkuse natuke suurema seltskonnaga. Kompleksist leiab neli magamistuba, mis kokku mahutavad kuni 24 täiskasvanut.

https://turisme.eu/go/booking-kaugu-veski-puhkemaja/

Puhkemajas on aed koos grillimisvõimalusega, köögist leiab kõik vajaliku ning nooremate külaliste heameeleks on olemas põnev laste mänguväljak. Küllaltki suurest saunast on jahutamiseks võimalus hüpata otse maja kõrvale jooksvasse jõkke.

Piisavalt tegevust puhkemajast lahkumata

Kui sa soovid puhkust, kus sa ei pea kuskile tormama ning samas ei pea ka igavust tundma, on Kaugu veski puhkemaja hea valik. Puhkemaja juures on olemas korvpalli ning võrkpalli mänguplatsid. Kohe puhkemaja juures voolab Eesti ühe puhtaima veega jõgi – Pärlijõgi – ning erinevad linnud ja loomad on tihedad külalised.

 

Järvevaatega Järveoru puhkemaja Aidakul

Väike, armas ja hubane Järveoru puhkemaja Võrumaa kuppelmaastikul on paaride suur lemmik, kuid mahutab kuni neli inimest.

Puhkemajas on üks magamistuba, tasuta Wi-Fi ühendus, kamin, korralik sateliittelevisioon, einestamisnurk ning korraliku varustusega köök. Olemas on ka grillimisvõimalus, kui soovid süüa hoopis õues teha.

https://turisme.eu/go/booking-jarveoru-puhkemaja/

Termokerisega kadakasaun on kaasaaegne ning külastajate poolt kõrgelt hinnatud. Saunas on olemas riietusruum, pesemisruum ning leiliruum. Pärast korraliku leili ootab Lõõdla järv, mis pakub suurepärast jahutust. Talvisel ajal on võimalus tellida ka jääaugu raiumist, kui lumes rullimisest ei piisa.

Sõida rattaga või sõua paadiga

Kes tahab järvega lähemalt tutvuda, siis võimalik on kasutada kohapeal olemasolevat aerupaati. Naudi kas niisama sõudmist või püüa õhtusöögiks paar kala. Võõrustajad pakuvad ka rattarendi teenust, mille abil saab avastada lähedal asuvaid vaatamisväärsusi. Pisut kaugemal ootab põnev Pokumaa või ajalooline Sangaste loss. Mõlemad asuvad umbes paarikümne kilomeetri ehk siis lühikese autosõidu kaugusel.

 

Ööbiku puhkemaja Antslas

Kaasaegse kujundusega Ööbiku puhkemaja on heaks variandiks, kus oma Lõuna-Eesti puhkus veeta. Majas on kaks magamistuba, diivanvoodiga elutuba ning kokku saab majas ööbida kuni 4 täiskasvanut. Parkida saab turvalises eraparklas, olemas on laste mänguväljaks ning aed grillimistarvetega ja köök koos kõige vajalikuga.

https://turisme.eu/go/booking-oobiku-puhkemaja/

Ilusat õuevaadet saab imetleda avaralt terrassilt, kust viib purre väikese, suplejaid ootava, tiigi juurde. Tiigile on rajatud ka kaunis puitsild. Loomaomanike heameeleks on pererahvas lemmikute sõber, nii et neljajalgse pereliikme saab endaga kaasa võtta.

Loo endale põnev puhkus

Ööbiku puhkemaja keskne asukoht lubab tutvuda mitmete erinevate vaatamisväärsustega. Väiksemate külaliste lemmikud Laste Liikluslinn, Nõiariik ja Pokumaa on vaid veerandtunnise autosõidu kaugusel.

Looduse poole pealt kutsuvad Karula rahvuspark, Tamme-Lauri tamm ning muidugi magusasõprade unistus: Roosiku kohvik-šokolaadivabrik.

Sooviksid veel mõtteid? Siit leiad mitmeid teisi põhjuseid Lõuna-Eesti avastamiseks igal aastaajal. Mõnusat puhkamist!