Puhkemajad Kesk-Eestis, Järvamaal ja Viljandimaal

Uut puhkusereisi planeerides on väga palju erinevaid võimalusi ka siis, kui jääda Eestisse. Näiteks võrratud puhkemajad Kesk-Eestis, Järvamaal ja Viljandimaal, kas oled neile juba pilgu peale visanud?

 

Suislepa puhkekeskus kuni 40le inimesele

Imelise looduse keskel asuv Suislepa puhkekeskus on fantastiliseks kohaks, kuhu minna puhkusele ka suurema seltskonnaga. Kümnes magamistoas on kohti kuni 40le külalisele! Ühte tuppa mahub kaks kuni seitse külalist. Maja renditakse välja kas 20 või 40 koha kaupa ehk majas on korraga vaid sinu enda seltskond. Täielik privaatsus garanteeritud! Avar terrass, rõdu, tasuta eraparkla, kolm vannituba, köök, grillimisvõimalus, aed ja laste mänguväljak.

Väga mugav on ka suur saun, kust saab otse jõkke minna.

Idülliline puhkus

Kuna Suislepa Puhkekeskus on kohe jõe kõrval, avab see mitmeid võimalusi: kalasta, rendi parvesaun või mine paadiga jõe peale. Külastamist ootab ka 1 km pikkune Suislepa matkarada või siis võib võtta suuna Suislepa mõisa poole.

 

Tõrvaaugu puhkemajad Valgehobusemäel

Valgehobusemäel asub hubane puhkekompleks kolme ühesuguse palkmajaga. Kõigis puhkemajakestes on üks magamistuba ning väike kööginurk, kus on siiski kõik, mida vajad: sh ahi ning pliit. Igas majas on eraldi saun, tualett- ja duširuum.

Majja mahub neli täiskasvanut ning kaks last, nii et see on hea variant väiksematele seltskondadele, kes ei vaja ülearust ruumi. Võimalus on ka territooriumil telkida.

Aktiivse puhkaja lemmikkoht

Tõrvaaugu puhkekeskuses jagub põnevat tegevust kõigile. Mägede liivakarjääri järve saab ujuma minna ning kaldal olevaid lõkkekohti kasutada. Talvisel ajal on külastust väärt Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus, kus saab tegeleda nii murdmaa- kui mäesuusatamisega, sõita lumelauaga ja lumerõngaga ning uisutada või kelgutada. Soojemal ajal ootavad erinevad RMK loodud matkarajad, nagu näiteks matkarada ühes Kõrvemaa suurimas rabas: Kakerdaja rabas.

 

Saueaugu majutus looduse keskel

Idülliline Saueaugu majutus pakub puhkuseks kõike, mida soovid. Eraldatud kohas asuvas puhkemajas saab nautida privaatsust ning linnamüra asemel loodushääli. Puhkemajas on magamistuba, köök kõige vajalikuga ning vannituba. Värske õhu nautimiseks on olemas aed ja päikeseterrass ning grillimistarbed, et söögivalmistamiseks ei peaks tuppa minema.

Maja ümber on kohisev mets ning hoone on järve kaldal. Lihtne minna kas ujuma või hoopis metsa seenele või marjule.

Rohkelt põnevaid matkaradu

Sedavõrd imelises kohas lausa peab end loodusesse unustama. Nii palju võimalusi, et jagub puhkuse igaks päevaks. Kohe samas, Väätsa looduskaitsealal, on huvitav 3 km matkarada, kuhu pääseb nii Vissuvere kui Lokuta suunast.

Natuke kaugemal Kadja järve või hoopis Kaltenbrunni matkarada. Ning kui hakkad linnaelust puudust tundma, on Paide oma võludega ootamas: rohkelt eri skulptorite loodud paekiviskulptuure, raekoda, Südamesild, Paide tehisjärv ning muidugi Vallimägi ordulinnuse varemete ja Vallitorniga.

 

Isikliku supluskohaga Aratsaare puhkemaja

Privaatse tiigiga Aratsaare puhkemaja lubab nautida puhkust omaenda seltskonnas. Kahekorruselises puhkemajas on kaks magamistuba kuni kuuele täiskasvanule, vannituba tasuta tualetitarvetega, kamin, saun ja terrass. Sauna saab lasta kohalejõudmise ajaks soojaks kütta, nii et puhkusega saaks koheselt pihta hakata. Terrassil ootab ka lõõgastav tünnisaun.

Lisateenustena pakub Aratsaare puhkemaja suusahoiuruumi ja toiduainete kohaletoimetamist.

Ideaalne koht Viljandiga tutvumiseks

Kuna Viljandi jääb Aratsaare puhkemajast vaid mõnekümneminutilise autosõidu kaugusele, on sinna sõitmine ja linnaga tutvumine äärmiselt lihtne. Võimsa ürgoru nõlvadel laiuvast lossipargist leiab muljetavaldavad ordulinnuse varemed, uhke rippsilla ning muidugi ilusad vaated. Viljandi järves saab ujuda või järve avastamiseks aerupaadi rentida. Ja kes tahab järve kaldalt imetleda, siis ümber järve kulgeb 12 km pikkune matkarada. Puhkemaja lähedalt leiab teisegi matkaraja. Üle 2 km pikkune Öördi matkarada on üheks põnevaks variandiks.

 

Hubane ning vaikses asukohas Käära talu puhkemaja

Traditsioonilise välimuse ning disainiga Käära talu puhkemaja asub imeilusas kohas, olles mugavaks puhkusekohaks igal aastaajal. Majja mahub kuni neli täiskasvanut. Lisaks ühele magamistoale on kööginurk külmiku ning mikrolaineahjuga, puhkenurk, kamin ning vannituba.

Kultuuriline, ajalooline või looduslik puhkus

Käära talu puhkemaja võõrustajad pakuvad oma külalistele ka tasuta jalgrattaid, et ümbrusega veelgi mugavamalt tutvuda. Legendaarsed Viljandi ordulinnuse varemed jäävad 7 km kaugusele, see vahemaa on rattaga läbimiseks ideaalne ning lossipargis on väga põnev ringi jalutada. Võib sõita ka Viljandi järve randa päevitama või suplema.

Bonifatiuse Gildist leiab erinevad käsitöökojad, kus saab vastava kunstiga tutvuda: Paberikoda, Vitraažikoda ning Ostukoda. Ideaalne koht muusikalise ajalooga tutvumiseks on aga Viljandi Pärimusmuusika Ait. Kultuurilise punkti saab aga panna käiguga mõnele Ugala teatri etendusele või kontserdile.

 

Stiilse maalähedase sisustusega Tammeveski puhkemaja

Rookatusega ning avara terrassiga Tammeveski puhkemaja jätab mulje, nagu oleksid läinud maale vanaema majja puhkusele. Puhkemajas on kaks magamistuba, grill, nõudepesumasina, mikrolaineahju ja muu vajalikuga kööginurk, privaatne vannituba, tasuta Wi-Fi ning privaatne parkla.

Puhkemaja pakub lisatasu eest nii sauna kui kümblustünni kasutamise võimalust. Kuna puhkemaja on Tammeveski järve kaldal, on pärast leilivõttu järve sulpsatamine eriti tore kogemus. Järve võib ka niisama ujuma minna ning avastada seda paadi või vesiratta abil.

Kanuuga jõe peale või rattaga radu avastama

Tammeveski puhkemaja pakub ka rattarenditeenust, nii et see muudab ümbritsevaga tutvumise kohe palju kergemaks. Kevadisel ajal, kui Soomaal on viies aastaaeg, on väga omapärane ajaveetmisviis aga kanuumatk üleujutatud Lemmjõel. Linnadest rääkides, siis kuigi Viljandi on palju tuntum, ära unusta väiksemaid kohti. Suure-Jaani on ilus ja hubane: supelrannaga paisjärv, olemas on discgolfi park ning välijõusaal ja suvisel ajal toimub seal Suure-Jaani Muusikafestival.

 

Suur Järveveere puhkekeskus Võrtsjärve ääres

Silmapaistva disainiga Järveveere puhkekeskus pakub mitut erinevat puhkemaja võimalust, et mahutada eri suuruses seltskondi. Kolme magamistoaga ning kahe magamistoaga majad mahutavad mõlemad kuni 12 külalist. Ja suur puhkemaja, mis mahutab kuni 30 külalist.

Olemas on saun, tasuta Wi-Fi ühendus, igas majas on puhke- ja einestamisnurk ning vannitoad. Lõõgastumiseks on mitu erinevat võimalust: päikeseterrass, aed, ühine puhkeala ning muidugi ka Eestis ainulaadne välibassein.

Rohkem tegevusi, kui ette jõuad võtta

Puhkekeskus ise pakub juba aktiivse puhkuse veetmise võimalusi. Rendi aerupaat, kalepurjekas või mine järve avastama kiirkaatriga sõites. Võimalus on tutvuda ka flyboardinguga, et järve kohal lennata, mängida tennist või discgolfi. Lühikese autosõidu kaugusel on Jõesuu puhkeala 15 meetri kõrguse vaatetorniga. Jalutuskäiguks kutsub koprade lemmikpaik, Mustjärv. Väike rabajärv, kust leiab ka rohkelt erinevaid rabamarju.