Tutvu puhkemajadega Peipsi järve ääres

Eestis puhkamiseks on niivõrd palju imelisi võimalusi. Kas oled juba välja valinud, millised puhkemajad Peipsi järve ääres oleksid sinu järgmiseks sihtkohaks?

 

Okka puhkemaja kuni 12-le inimesele

On palju puhkemaju, kuhu mahub pere või paari sõbraga. Okka puhkemaja lubab aga kõik kaasa kutsuda! Hubases puhkemajas on kolm magamistuba, kaminasaal, tasuta WiFi, korralik vannituba, köök kõige vajalikuga ning otse loomulikult ka saun.

Aiast leiab grillimisvõimaluse ning laste mänguväljaku, et ka väiksematel külalistel tegutsemist jaguks.

Käi nunnadel külas ning mine matkama

Üks põnevamaid vaatamisväärsusi, mida Okka puhkemajas ööbides külastada, on 1892. aastal rajatud Kuremäe klooster, mis on Vene Õigeusu Kiriku nunnaklooster.

Looduse nautimiseks on hea koht 8 km pikkune Kotka matkarada.

 

Maaliline Rähni külalistemaja

Nelja magamistoaga Rähni külalistemajja mahub kuni kümme täiskasvanut. Külaliste käsutuses on korralikult sisustatud ühine köök, rõdu, tasuta Wi-Fi ühendus, baar ning ööpäv läbi avatud vastuvõtt, mis muudab saabumise ja lahkumise eriti sujuvaks.
Rähni külalistemaja on populaarne valik ka perede seas, sest saab lõõgastuda avaras aias, samas kui lapsed võivad nautida mänguväljakul möllamist. Olemas on batuut, kiigud, liumägi, pallid ning rohkemgi. Ja kui on aeg randa minna, siis sinna pääsemiseks on vaja ületada vaid üks tänav.

Tutvu puidumaailmaga

Külalistemajal on mänguväljak ning järve peale saab kalastama minna. Mõnekümneminutilise autosõidu kaugusel on Eesti puidutöö keskus – Avinurme Puiduait. Seal saab nii puidust tooteid kaasa osta, kui ka ise korvi punuda, leiba küpsetada ja soovi korral isegi küünlaid teha.

 

Kogu perele sobiv Anna külalistemaja

Rahulikus Raja piirkonnas asuv privaatne Anna külalistemaja meeldib ühtviisi nii peredele, paaridele kui ka väiksemale sõprade grupile. Majja mahub ööbima neli täiskasvanut. Majas on kaks magamistuba ning diivanvoodiga elutuba, hästi varustatud köök, terrass ning grillimisvahenditega aed. Kuna terrassil on katusealune, saab värsket õhku nautida ka vihmase ilmaga.

Kohe lävepaku taga on Peipsi järv, nii et võib iga päev kasvõi mitukümmend korda ranna ja maja vahet käia. Ja kuna puhkemajas on olemas kõik, mida puhkuseks vaja, pole vaja kaasa võtta midagi muud, kui oma riided ja toidukraam.

Tutvu piirkonna loodusega

Elistvere loomapark pakub fantastilist võimalust näha oma silmaga Eesti metsloomi võimalikult looduslikkus keskkonnas.

 

Suure privaatse aiaga Raja järvemaja

Peipsi järv on kohe Raja järvemaja aia taga. Mõniteist trepiastet ning juba võibki varbad järvevette kasta. Lisaks kaheksat inimest mahutavatele magamistubadele on olemas kaks vannituba, kõige vajalikuga köök, grillimistarbed ning saun. Teise korruse rõdult avaneb imeline vaade Peipsi järvele, lõõgastuda saab ka terrassil.

Kuigi teiste majade lähedus võib olla mõningane miinus, siis õnneks on piisavalt privaatsust. Avar ning korraliku aiaga õueala muudab Raja järvemaja lastega perede suureks lemmikuks. Ja kuna järvemaja on loomasõbralik, saab hästi käituvad neljajalgsed pereliikmedki puhkusele kaasa võtta.

Unustamatu Sibulatee

Raja järvemaja on väga lähedal kuulsa Sibulatee põhjapoolseimale külale Sääritsale. See on heaks kohaks, kus võtta ette ainulaadse kultuuri ning ajalooga tutvumine. Jaluta läbi omapäraste tänavkülade, külasta Raja vanausuliste palvemaja ning pea meeles kaasa osta sibulapalmikuid ja kalaroogi.

 

Nina puhkemaja pakub midagi igale seltskonnale

Nina külas asuvas Nina puhkemajas on neli erinevat magamistuba, mahutades kokku üksteist inimest. Võib aga rentida ka ainult ühe toa. Kes tahab rohkemat privaatsust nautida, siis Nina puhkemaja territooriumil on võimalik telkida, samas kasutades puhkemaja pesemisvõimalust.

Majas on olemas ööpäev läbi avatud vastuvõtt, ühine korraliku varustusega köök, kus saab nautida kontinentaalset hommikusööki, ning kõigi jaoks mõeldud tasuta Wi-Fi. Olemas on ka tasuline eraparkla. Õue pealt leiab grillimistarvikud ning mugavad istumisvahendid. Lisatasu eest saab kasutada puuküttega sauna ning ka kaminatuba.

Muinasjutuline ümbrus

Nina puhkemaja ümbruses on rohkelt tegevust. Uju liivase põhjaga Peipsi järves, mine paadiga kaugemale kalastama, võta ette matkarada või rattasõit. Rattaga võib sõita ka muinasjutulise välimusega Alatskivi lossi juurde. Ringi saab jalutada lossis, lossipargis, minna Tubina muuseumisse ning einestada lossi restoranis.

 

Rohkete võimalustega Vaino turismitalu

Teine Nina küla majutusasutus on Vaino turismitalu. Viis 1-4 kohalist magamistuba 12 magamiskohaga on peamaja teisel korrusel, 12 kolmes 4-kohalises kämpingumajas. Igas kämpingumajas on olemas külmik, mikrolaineahi ning veekeetja. Kui on soov, saab kasutada peamajas olevaid just kämpingu külalistele mõeldud kööki, WC-d ja duširuumi.

Peamaja külaliste ühiskasutuses on köök ja söögiruum, kaks WC-d ning duširuum. Ja kes tahab magada järvele nii lähedal kui võimalik, siis võimalus on ka telkida ning eritasu eest peamaja saunakompleksis olevat kööki, WC-d ja duširuumi kasutada.

Avasta ümbrust jalgratastega

Külalistele pakutakse võimalust rentida jalgrattaid ning paate, et ümbrusega just enda soovi järgi tutvuda. Lisaks järvele endale võta ette Kasepää, Varnja ning Kolkja vene vanausuliste külad. Ja kui sa ei ole enne Tartu maakonnas asuvat majakat näinud, siis kindlasti mine Nina majaka juurde.