Kas soovid peatuda iidsete linnamüüride vahel? Kas tahad juba hommikukohvi juues aimata, kuidas linnamelu mõned sajandid tagasi välja võis näha? Vanalinnas on mitu väga mõnusat hotelli, kus peatuda ja ajaloo lähedusest rõõmu tunda.
Unikaalne butiikhotell Kolm Õde
Kas Sulle meeldivad ajaloolised hooned?
Hotell Kolm Õde on ümber ehitatud Tallinna kuulsatest kaupmehemajadest, mis ühendati üheks nägusaks peatuspaigaks. Seal on 23 omanäolist tuba. Igaüks neist on veidi isemoodi, sest vanas hoones teisiti ei saa ja nii ongi palju õdusam. Kõik moodsad mugavused on samuti sobitatud hinnaliste ajalooliste detailidega.
Ilmselt on tegemist Vanalinna kõige luksuslikuma hotelliga, kus on peatunud koguni Jaapani keiser.
https://turisme.eu/go/booking-tallinna-hotell-kolm-ode/
Eriti suursuguse hotelli lisateenuste hulka kuulub ka näiteks võimalus tellida hotelli juurde limusiini ja lasta ennast soovitud sihtkohta sõidutada.
Mida lähikonnas kindlasti vaatama minna?
Hotellist ühe tänava kaugusel asub Tallinna kõrgeim kirik Oleviste. Siinsed kaupmehed olid omal ajal nii auahned, et lasid valmis ehitada torni, mis mitu sajandit oli kogu Euroopa kõige kõrgem ehitis! Linnakülaliste rõõmuks on nüüd vaateplatvorm kõigile avatud.
Paraku pole vanas gooti stiilis rajatud kirikus aga lifti ning torni peab ronima vaid omaenese jõul. Õnneks ei ole platvorm aga päris torni tipus ning turnida tuleb vaid 60 meetri jagu. Ronimine on vaeva väärt - tasuks avaneb juba treppidele valgust lubavast aknakestest imeline vaade linnale ja sadamale.
Mõnikümmend meetrit Oleviste kirikust edasi asub Eesti Loodusmuuseum. Muuseumi püsiekspositsioon tutvustab siinseid loomi ja linde, taimi ja seeni. Lisaks on seal aga palju põnevaid näitusi, mis mõne kuu tagant vahelduvad. Kui tahad teada, kui tubli pereisa on hunt, või milliseid nahkhiiri Eestis elab, tasub Loodusmuuseumisse põigata.
Peen viie tärniga hotell Telegraaf
Hotell Telegraaf on ennast sisse seadnud hoones, kus kunagi asus Eesti Telegraafi keskjaam. See on üks kauneimaid peatuspaiku kogu vanalinnas ning näeb luksuslik välja nii seest kui väljast. Nii tubade kui vestibüüli kujunduses on kasutatud mõningaid ajaloolisi elemente, kogu üldmulje on aga kaasaaegne ja nägus.
Maja asub Raekoja platsi vahetus läheduses, otse Tallinna vanalinna südames, keset melu, kohvikuid ja kunstipoode. Nii on satud linnaelu keskele kohe hotelli uksest välja astudes.
https://turisme.eu/go/booking-tallinna-hotell-telegraaf/
Kui oled otsustanud selle peatuspaiga kasuks, siis avaneb sul ka võimalus külastada hotelli spad, kus saab nautida massaaži, käia ujumas või lõõgastuda mullivannis. Igal juhul on tegemist paigaga, kus silm puhkab ja süda tunneb rõõmu.
Mida saab näha ja kogeda hotelli lähedal?
Hotellis asuv restoran Tchaikovsky on üks uhkemaid restorane Tallinnas ja pakub parimaid maitseelamusi paarisaja aasta tagusest Vene köögist. Restoran on mõned korrad valitud koguni Tallinna parimaks.
Hotellist kohe üle tee asub Katariina käik. Käigule nime andnud kiriku lõunaseinal on vaatamiseks välja pandud kunagiste linnakodanike hauaplaadid. Kunagisest kirikust on alles vaid nurk ning seda kasutatakse pühakojana harva, küll saab seal aga aeg-ajalt kuulata mõnusaid kontserte.
Tänavake on töökohaks Katariina Gildi kuuluvatele nais-kunstnikele, kes ise samas ka poode ja meistritubasid peavad.
Avatud käsitöökodades saab sisseastuja näha muuhulgas:
- keraamika valmistamist
- klaasipuhumist
- kübaravalmistamist
- lapikunsti ja nahatöid
Kunstnikega saab kohapeal ka juttu puhuda ning ilmaasju arutada.
Suursugune majutus hotell Hestia Barons Old Townis
See hotell asub kahes omanäolises hoones. Üks neist on 20. sajandi alguses ehitatud pangahooneks ning nüüd renoveeritud nägusaks hotelliks.
Kõik hotelli 55 tuba sinna aga ära ei mahu ja nii on hotelli käsutuses ka naaberhoone - keskajast pärit kaupmehemaja.
Otse vanalinna südames on see hotell parim peatuspaik, kui soovid puhkuse ajal võimalikul palju ajaloolises linnas ringi jalutada, vahepeal kohvikutesse sisse põigata ja võibolla endale ka mõne meene osta.
https://turisme.eu/go/booking-tallinna-hestia-barons-old-town/
Hotelli juures asuv juugendrestoran Margarita pakub peale küllusliku hommikusöögi ka suurepärast vaadet vanalinnale.
Vinged kohad ümbruskonnas
Kas sulle meeldiks tunda põnevust ja samas avastada Tallinna ajalugu? Siis tasub minna Kullassepa tänavale põnevale rännakule minevikku. Seal asub muuseum-teater, mis tutvustab Tallinna legende, äratades ellu linna sajanditetaguse ajaloo koos põnevuse, kurbuse, armastuse ja tragöödiaga. Kui soovid kogeda tõelist ajarännakut, siis tasub sealt läbi astuda.
Jalutuskäigul Toompealt all-linna tuleks peatuda ka Taani Kuninga Aias. Sealses Roosiaias on 800 roosi meenutamaks 800 aasta möödumist Tallinna linna kirjalikust esmamainimisest ja Taani lipu Dannebrogi sünnist Tallinnas.
Kuna see paik on tuntud ka kummituslugude poolest, leiab aiast kolm näota mungakuju. «Ootav munk» Ambrosius asub aia keskosas, «Palvetav munk» Bartholomeus seisab treppide lähedal ning «jälgiv munk» Claudius passib linnamüüril.
Ainulaadne neljatärni butiikhotell CRU
Värskenduskuuri läbinud neljatärnihotell CRU on ennast sisse seadnud hiliskeskaegses hoones. Nii on siin iga tuba veidi isemoodi, sest ajaloolist pärandit tuleb hinnata. Ka külastajatel on võimalik hotellis liikudes aimata, milline võis elu ammustel aegadel olla. Kõik mõnusad mugavuse on hotellis aga siiski olemas, just nii nagu tänapäeval tarvis.
Ühtekokku on selles väikeses peatuspaigas 15 tuba. Lõviosa neist on aknaga õdusa ja rahuliku sisehoovi poole, sviitidest avaneb vaade vanalinna peatänavale.
https://www.booking.com/hotel/ee/viru-inn.et.html?aid=2053964&no_rooms=1&group_adults=2&room1=A%2CA
Veel toredaid kohti vanalinnas
Saja sammu kaugusel CRU hotellist asuvad Viru väravad, mis on justkui ametlik sissepääs Tallinna vanalinna. Ajalooliselt on need linnamüüri kaitseehitised, millest on säilinud 2 valvetorni. Väravate kujutis on registreeritud lausa Tallinna kaubamärgina, seega üks need olulisemaid vanalinna sümboleid, mistõttu seal on pildi tegemine lausa kohustuslik!
Sama lähedal hotellile on ka ajalooline linna süda Raekoja Plats. Kui juba vanalinnas jalutada, siis peab kindlasti ka Raekoja üle vaatama. Sealt juhiti linna tegemisi 15. sajandist kuni 20. sajandini välja.
Platsi servas asub ka Tallinna Raeapteek, mis on vanim püsivalt samades ruumides tegutsenud apteek Põhja-Euroopas.
Apteegi tagatoast leiab pisukese muuseumi, mida igaüks saab vabalt külastada. Miks minna? Sest sealsetest eksponaat-rohupurkidest leiab nii mõndagi põnevat.