Mida vaadata Viljandis?

Viljandi on laias ilmas tuntud folgifestivali poolest.

Viljandi Folk ehk pärimusmuusika festival

Suur muusikapidu toimub igal aastal juuli lõpus ning siis kostub linna igast hoovist ja aianurgast erinevate riikide ja rahvaste muusikat. Iga eestlane peaks vähemalt korra folgil käima! Kes aga sagimist ja melu tahavad vältivad, peaks Viljandit külastama mõnel muul ajal. Vaata järgmise festivali infot kodulehelt.

 

Rannad

Viljandis on mitu mõnusat randa. Viljandi järvede vesi on soe ja ujumiskõlblik juba juunis, siis kui mereääres saab vaid ettevaatlikult varba jahedasse vette pista. Kes tahab puhkamisega kohe suvel algul pihta hakata võib minna Viljandisse. Ujumiseks sobivad nii Viljandi kui ka Paala järv.

 

Lossimäed ja -varemed

Kui Mulgimaal olla, siis tuleb üle vaadata ka lossivaremed. Juba viikingiajal asus sealkandis eestlaste linnus. Pärast 13. sajandi muistset vabadusvõitlust ehitati Viljandisse aga ordulinnus, mis oli üks võimsamaid kogu Liivimaal. 17. sajandil jagelesid linnuse pärast poolakad ja rootslased ning sõjamöllu lõpuks jäi see varemetesse. Täna võib kunagise uhke hoone varemete vahel jalutada ning mõtiskleda möödunud aegadest. Tutvu lossimägede põnevate legendidega.

 

Pärismusmuusika aida kontserdid

Varemete lähedal asub tuntud Pärimusmuusika ait, kus saab kuulata mõnusaid kontserte ning seminaridel ja loengutel tarkuseteri kõrva taha panna. Vaata Aidas toimuvate sündmuste kalendrit!

 

Ausaider-kunstile pühendatud Kondase Keskus

Lossivaremete läheduses asub ka väga vahva kunstimuuseum. 2003. aastal asutatud keskus on pühendatud Eesti ühele tuntumale naivistile Paul Kondasele. Kui tunned, et sõna kunstimuuseum on veidi hirmutav, siis selleks pole põhjust. Naivistlik kunst on tore, sest sellest saavad aru nii lapsed, kunstinautlejad kui ka täiesti kunstivõõrad täiskasvanud. Muide, hoone tunneb juba kaugelt ära selle ees asuva hiiglasliku kivimaasika järgi. Ajakohase info leiad Kondase keskuse veebilehelt.