Mida huvitavat teha ja näha Helsingis lastega?

Seurasaari

Seurasaari on Soome vabaõhumuuseum. Seal saab näha, millist elu Soome külades viimase nelja sajandi jooksul elatud on. See muuseum asub samuti eraldi kaunil saarekesel, kuhu pääseb üle kauni valge silla.

Mõned hooned saarel on väga uhked. Lastele jätab tavaliselt aga kõige kustumatuma mulje väike aga korralik majake, mis on ehitatud puu otsa.

Lisaks põnevatele ajaloolistele hoonetele väärivad selles muuseumis tähelepanu maailma kõige ülbemad haned ja pardid. Kui neile läheneda, siis ei viitsi sealsed linnud eest ära lennata, vaid astuvad paar sammu kõrvale ja heidavad tülitajale pahura pilgu.

 

Linnanmäki

Omal ajal oli Linnanmäki lõbustuspark kõigi Eesti laste unistuste sihtkoht. Ja tõsi ta on, lõbustuspargis on pööraselt tore. Seal on olemas kõik, mis ühes tivolis vajalik: karussellid, õudustemaja, ameerika mäed ning võimalus omal nahal vabalangemist tunda. Suhkruvatti ja kino saab ka. Muide, Linnanmäki veebileht on loetav ka eesti keeles.

 

Sea life Helsinki

Sea life Helsingi asub kohe Linnanmäki lõbustuspargi kõrval. See on pööraselt tore koht, kus teha tutvust veealuse maailmaga.

Sealsetes basseinides ja akvaariumides sulistab ringi enam kui 1500 kala, kilpkonna ja merisiilikut. Oma pea kohal saab ujumas näha ka haisid ning kel veab, võib ka käe vette pista ja mõnda meriroosi õrnalt silitada.