Helsingi on üks lähedasemaid reisisihte. Mida aga ikkagi põhjanaabrite pealinnas pihta hakata? Ööbimist Helsingis aitavad planeerida head hotellid Helsingis. Siin toome välja mõned paigad, mida Helsingis kindlasti vähemalt korra nägema ja kogema peab.
Suomenlinna Merekindlus
Kindlust hakati Helsingi lähedasele saarele ehitama juba siis, kui nii Soome kui Eesti olid osa Rootsi riigist. Hiljem kasutasid kindlust Vene tsaarid. 20. sajandi teises poolest sai sõjaväerajatisest turismimagnet ning täna on tegemist ühe armastatuima vaatamisväärsusega Helsingis.
Saarel uitamine on tasuta, raha tuleb välja käia aga 20 minuti pikkuse praamisõidu eest saarele. Samuti tuleb pilet lunastada, et pääseda kohalikesse muuseumitesse.
Praamid Suomenlinna väljuvad mitu korda tunnis Helsingi turuplatsi ehk Kauppatori äärest - kohe Viking Line sadama lähedalt.
Suomenlinna merekindluse muuseumid
Suomenlinna merekindluse saarel asub kuus muuseumit, neist kõige olulisem räägib kindluse ajaloost ning seal saab ülevaate, kuidas ja millega omal ajal asju õhku lasti.
Ehrensvärdi muuseumis saab näha kindluse komandöride peent elu. Külastada saab ka omal ajal nii II maailmasõjas kui Talvesõjas suuri tegusid teinud allveelaeva Vesikko.
Kes tunneb, et kindluse enda muuseumis on kahureid vähevõitu, saab üle vaadata ka Soome sõjaväemuuseumi, mis samuti saarel asub. Tolli- ja piirivalve muuseum kõlab võibolla veidi igavalt, aga seal saab tutvust teha salakaubaveo ajalooga Soomes.
Teadupärast said Põhja-Eesti meremehed omal ajal just sel viisil jõukaks.
Soomes oli 1920-aastatel alkohol keelatud ja nõnda sai selle eest küsida head raha. Neile, kelle jaoks kõik eelnev liiga karm ja julm tundub, on saarel olemas ka mänguasjamuuseum!
Esplanaadi Park
Kui Helsingisse minna, siis pole sellest pargist pääsu nii ehk naa. Pargis saab pidada mõnusat pikniku ning soojemal võib seal nautida kontserte. Pargi läheduses asub aga ohtralt hubaseid kohvikuid, kus hõrku saiakest krõbistada ja kuuma jooki nautida.
Helsingi Toomkirik
Eks meil ole endil ka kirikuid, aga Helsingi Toomkirik väärib vaatamist oma arhitektuuri poolest. Pealegi on tegemist linna ühe tuntuima maamärgiga.
See on algusest peale ehitatud luterliku kirikuna, kuid põhiplaanilt sarnaneb valge uusklassitsistlik hoone kreeka ristile, just nagu õigeusukirik. Arhitekt Carl Ludvig Engel tegi sellise valiku, et kirikut oleks võimalik igast küljest ühte moodi imetleda.
Aateneum
Kel vähegi huvi kunsti vastu, peab Helsingis käies kindlasti sisse astuma Aateneumi. Eepos on meil sarnane ja hümn ühine. Ka Eesti ja Soome kunstis leiab kindlasti palju sarnaseid huvitavaid jooni. Vanimad Soome kunsti teosed, mida Aateneumis imetleda saab on pärit juba 17. sajandist, kõige värskemad tööd on aga 1960-aastatest.
Helsingi disainipiirkond
15-minutilise autosõidu kaugusel Esplanaadist ja Toomkirikust asub kohalik disainipiirkond. Seal võib külastada näiteks Arabia tehasepoodi- tegemist on ühe Soome tuntuima kaubamärgiga ning muumi piltidega Arabia nõusid võib leida ka pea igast Eesti kodust.
Helsingi Disainimuuseum
Samas lähedal asub ka kohalik Disainimuuseum, kus saab näha ka teisi laias ilmas laineid löönud soome disaini meistriteoseid. Disainipoode ja galeriisid asub sealses naabruskonnas veel mitmeid, ning tegemist on paigaga, kus huviline võib veeta pika ja mõnusa päeva.