4 põhjust külastada Riiat

Lõunanaabrite pealinn on meile mugavalt lähedal. Ja kuigi vahemaa on väike, on Riia hoopis teise näoga, kui ükskõik milline Eesti linn. See tähendab, et ka lühike reis on põnev ning pakub rohkelt uut ja huvitavat. Kui aga ei tea täpselt, mida ette võtta, siis siin on 4 põhjust külastada Riiat.

Riia loomaaed

Baltimaade vanim loomaaed on meeldiv sihtpunkt pooleks päevaks või kauemakski, oleneb kui kaua loomi uudistada. Loomaaias on enam kui 400 erinevat liiki. Mitmeid neist tutvustatakse lähemalt show’de ning igapäevaste külalistele vaatamiseks avatud toitmiste kaudu.

Riia loomaaia kuulsaimateks elanikeks on aga kaelkirjakud, keda mujal lähiriikide loomaaedades nii lähedalt näha ei saa.

Kus ööbida Riias?

On meeldiv üllatus, et Riia hotellid pakuvad head taset väga hea hinnaga. Siin on kaks kõrgelt hinnatud hotelli Riia bussi- ja rongijaama lähedal.

Hilton Garden Inn Riga Old Town

https://turisme.eu/go/hotels-riia-hilton-garden-inn-riga-old-town/

  • Riia vanalinnas ja bussijaama lähedal
  • Öö Hiltoni hotellis kahele maksab tihti alla 90€(!)

Metropole Hotel by Semarah

https://turisme.eu/go/booking-riga-hotels-metropole-hotel-by-semarah/

  • Bussi- ja rongijaamast üle tee
  • Toad on kena klassikalise sisustusega

Riia keskturg

Riia keskturg on silmapaistev mitmes mõistes. Avatud 1930. aastal algselt õhulaevade angaarideks mõeldud paviljonides ning oli toona üks kaasaegsemaid kogu Euroopas.

Lisaks arhitektuurilisele lahendusele, on turu viis paviljoni perfektne koht, kus nautida Läti maitseid ning lõunanaabritele omaseid tooteid.

Kuna see asub mugavalt bussijaama kõrval, on lihtne koduteele asudes endaga kotitäied maitsvaid meeneid kaasa tuua.

Daugava jõgi

Läti pealinn asub otse Daugava jõe alamjooksul ning jõe olemasolu avab rohkelt uusi võimalusi. Jõekruiis on mugavaks viisiks, kuidas linna avastada ning tutvuda sellega eri nurkade alt.

Jõekruiisid viivad reeglina ka mere väravasse – kohta, kus saavad kokku Daugava jõgi ning Balti meri. Lisaks viib kruiis mööda Riia sadamast ning Daugava jões asuvatest saartest (Ķīpsala, Andrejsala, Kundziņsala, Mangaļsalā, Bolderāja).

Rikas kultuurielu

Riiast leiab eeskujuliku ning mitmekülgse kultuurielu. Läti Rahvusooperis esinevad nii Läti enda meisterlikud muusikud ja artistid kui ka välismaised külalised. Kontserte toimub teisteski kontserdisaalides, pubides ja kõrtsides ning isegi kirikutes. Nende külastamine pakub tõelist elamust.

Silma tasub peal hoida ka nimekatel välisartistidel, kes võivad Baltimaadest valida vaid ühe esinemiskoha. Tihtipeale on selleks just Riia.

Kes aga eelistavad kunsti nautida pigem silmadega, siis neid ootavad Riia näitusesaalid ning galeriid nii klassikalise kui modernse kunsti näitustega.