Nädalavahetus lõunanaabrite juures – mida teha Riias?

Lõunanaabrite pealinn Riia on täpselt parajas kauguses, et sinna reis ette võtta. Kuigi tegu on meie naabriga, on seal kogetav piisavalt eriline, nii et mõnusa reisikogemuse saab kätte ilma seitsme maa ja mere taha minemata. Kuhu minna ja mida teha Riias?

 

Läti Loodusmuuseum on hea sihtpunkt iga ilmaga

Läti Loodusmuuseum on suurepärane valik, kui väljas möllab torm või ka siis, kui tahaks lõõskava suvepäikese käest korraks varju alla saada.

Viiekorruselises muuseumis jagub tohutult avastamist ning seda väga sõbraliku piletihinna eest (täiskasvanutele 3€, õpilastele 1€).

Teisel korrusel tutvustatakse näiteks Maa ja biosfääri arengut. Teemast välja ei jää ka ammused dinosaurused ja fossiilid. Loomulikult on võimalik uudistada erinevaid mineraale ja väärismetalle.

Kõrgematele korrustele liikudes jõuab loomadeni, kes praegusel ajal meie ümber ringi liiguvad. Seal on näha erinevatest maailma otstest pärit loomi aga muidugi ka Läti kodumaised liike. Edasi ootab tööstuse tutvustamine ning inimese areng. Lisaks püsinäitustele on muuseumis alati ka ajutisi näitusi, nii et musseumisõbrad avastavad sealt igal hooajal midagi uut.

Lisainfot Läti loodusmuuseumist leiad https://www.liveriga.com/en/1576-natural-history-museum-of-latvia/

Mis piirkonnas ööbida Riias?

Orienteerumine Riia kesklinnas ja vanalinnas võib esmakordsele külastajale olla väljakutseks. Soovitame siinkohal kahte hotelli, mis asuvad linna avastavale reisijale mugavates, kuid piisavalt erinevates piirkondades.

Metropole Hotel by Semarah

https://turisme.eu/go/booking-riga-hotels-metropole-hotel-by-semarah/

  • Bussi- ja rongijaamast üle tee
  • Kena klassikalise sisustusega toad

AC Hotel by Marriott Riga

https://turisme.eu/go/booking-riga-hotels-ac-hotel-by-marriott-riga/

  • Art nouveau kvartali kõrval ja kümnete isikupäraste kohvikute läheduses
  • Bussi- ja rongijaamast 2km, vanalinnast 1km kaugusel

Uita Riia tänavatel ja avasta vaatamisväärsusi

Ka Riias on olemas vanalinn ning päris kena kesklinn. Kuigi seal võib sihitult uidata, tasub plaani võtta ka mõne tähtsama maamärgi külastamine.

Lätlaste jaoks on äärmiselt oluline 42 meetri kõrgune graniidist, lubjakivist ning vasest ehitatud Läti vabadussammas. Läti Vabadussõjas hukkunute mälestuseks püstitatud samba tipus on 9-meetri kõrgune naisekuju, mille nimeks on Milda ja kes vaatab läände, vabaduse suunas.

Vabadussambaga samalt platsilt leiab ajaloolise, 1924. aastal püstitatud, Laima kella, mis on sobivalt šokolaadikarva.

Ning kui majadest ja skulptuuridest juba piisab, ootab kaunis 19. sajandil rajatud Bastejkalnsi park ehk tõlgituna bastionimägi. Oma varasemas elus oli tegu bastionikünkaga, osa linna kaitsesüsteemist, ent nüüd on see suurepäraseks taustaks romantilisele jalutuskäigule vaikses linnapargis, vanalinna melust eemal.

 

Veeda meeldejääv päev Jurmalas

Jurmala, tuntud kuurortlinnake koos imelise liivarannaga, on Riiast pooletunnise rongisõidu kaugusel. Miks mitte külastada Jurmalat? Lisaks mitmekümnekilomeetrisele liivarannale pakub see linnake muudki põnevat.

 

Baltimaade vanim loomaaed

Riia loomaaed asutati juba 1912. aastal. Suvehooajal toimuvad iga päev erinevad show'd ning loomade toitmised, mida on väga huvitav jälgida.

Kokku on Läti loomaaias enam kui 400 liiki ja sealhulgas ka loomad, keda ei leia Tallinna loomaaiast: näiteks kaelkirjakud, jõehobud, sebrad, hiidkilpkonnad ning põhjapõdrad!

Väga põnevalt on kujundatud ka sealne troopikamaja, kus saab palavust nautida isegi kõige külmematel talvekuudel.

20-hektariline loomaaed asub kesklinnast kaugemal, linnapargi Meža park servas, otse Ķīšezersi järve kaldal.

Kuigi kohale võib sõita enda autoga, siis kesklinnast saab väga kergelt kohale ka trammiga. Loomaaias saab vabalt veeta terve päeva, ent kui jõuad ala kiiremini läbi käidud, siis samas pargis asub ka Metskassi seiklusrada oma ägedate võimalustega.

Lisainfo leiad kodulehelt https://www.rigazoo.lv/en

 

Miks mitte minna ekskursioonile?

Kuigi tore on tutvuda linnaga oma tempos, siis mõnikord võib kasvõi ühel ekskursioonil osalemine kogu reisi hoopis uue nurga alt avada. Sedamoodi võivad uusi huvitavaid kohti leida ka need, kes on Läti suurimas linnas Riias juba küllastumiseni käinud.

Riia on üks nendest linnadest, kus korraldatakse tasuta ekskursioone - kui jääd rahule, saad annetada vastavalt oma soovile. Giidideks on kohalikud, kes armastavad oma kodulinna ning tahavad seda armastust ka teistega jagada. Tänu sellele võid avastada enamat, kui tavalised turistilõksud.

Ekskursioonigrupid kogunevad iga päev Püha Peetri kiriku juures kell 10 ja kl 12, suviti ka kl 15. Keskmiselt kahetunnised tuurid toimuvad inglise keeles.

Ajakohase info tuuride toimumisest leiad aadressilt https://www.rigafreetours.com.