Basseiniga hotellid Tallinnas

Põhjamaine suvi võib olla imekaunis aeg, kui loodus õitseb, taevas sinab ja merevesti on nii soe, et kutsub sulistama. Paraku tuleb ette ka neid päevi, kus isegi juunikuus tuleb kindad kätte panna ja müts kõrvuni tõmmata. Talvest ja sügisest ei maksa rääkidagi.

Kui sulle ujumine meeldib, tasub puhkamiseks valida hotell, kus on olemas ka bassein . Nii võib ka kõige kurjema ilmaga nautida ujumist või siis mullivannis lesides ilmaelu üle mõtiskleda.

Siit leiad ülevaate Tallinna ja selle läheduses olevatest basseiniga hotellidest. Lisaks paar sõna selle kohta, mida põnevat hotelli lähedal ette võtta.

 

Moekas Hilton Tallinn Park

Tõeliselt modernne Hilton Tallinn Park asub linna kaasaaegse südame ja kauni Kadrioru pargi lähedal. Hotellist avaneb nägus vaade nii sadamale, vanalinnale kui lähedal asuvale Politseiaia pargile. NB! Öö Hiltonis ei pruugi olla nii kallis, kui arvaks.

https://turisme.eu/go/booking-hotell-hilton-tallinn-park/

Hotellis on ööpäevaringselt avatud fitness-keskus, kus saab treenida vastupidavust või siis kasvatada muskleid. Trennitegemist ei maksa unarusse jätta ei puhkusel olles ega ärireisil käies.

Samas Eforea Spas on ujumiseks ja lõõgastumiseks 15 meetri pikkune bassein, 2 sauna, 4 hooldustetuba, väliterrass ja puhkeala. Pärast rasket tööpäeva või trenni saab mullivannis nautida rahustavat massažijuga. Saunadest võib valida aurusauna ja tavalise Soome sauna vahel ning puhkeruumis saab nautida tervislikku ja maitsvat jooki.

Mida vaadata ja teha hotelli lähedal?

Kohe hotelli ees asub Politseiaia park. Kas teadsid, et omal ajal oli tegemist sõjaväe köögiviljaaiaga?

Pisematele lastele mõeldes on Politseiparki ehitatud kena mänguväljak. Suuremad lapsed saavad oma oskused proovile panna rulapargis.

Hotellist paar tänavat edasi Raua tänaval on Eesti Tuletõrjemuuseum, mis asub ühes majas tegutseva komandoga. Seega saab lisaks eksponaatidele näha sündmuskohale kiirustavaid tuletõrjujaid ja punaseid tuletõrjeautosid. Muuseumi püsiekspositsioon kajastab pritsimeeste elu-olu esimestest seltsidest kuni 1940.aastani, rõhutades tuletõrje rolli Eesti kultuuriloos.

Lühikese jalutuskäigu kaugusel hotellist asub ka Kadrioru park. Seal asub üks Põhjamaade kauneimad barokklosse, kus täna asub Kadrioru kunstimuuseum, mis tutvustab välismaist kunsti. Samas lähedal, KUMU Kunstimuuseumis, saab aga tutvust teha Eesti kunsti põneva ajalooga.

 

Braavo Spa Hotel vanalinna serval

See hotell asub otsapidi Tallinna vanalinna ning kõik põnevad ajaloolised paigad jäävad seal vaid lühikese jalutuskäigu kaugusele. Hotelli hoone ise on aga uuem ja väga nägus. Kui plaanite reisida kogu perega, võib selles hotellis endale võtta avarama peretoa, kohu mahub mugavalt elama suurem seltskond. Sellistes tubades on ka eraldi elutuba ja kööginurk.

https://turisme.eu/go/booking-tallinn-braavo-spa-hotel/

Braavo Spa Hotelli juures tegutseb ka asjalik ja kõigile avatud spordiklubi, mis on linlaste seas väga popp. Sealne veekeskus on jagatud spordi- ja puhkealaks. Basseinide juures on igati lastele mõeldud, beebide basseinis võib ujumist harjutada kõige pisemate põnnidega ja veidi suuremate laste jaoks leiab sealt madala veega lõbusa lastebasseini.

Kui trenn tehtud ja lapsed ujutatud, saab ujuda voolujoas, lasta ennast masseerida mullivannil või käia vaheldumisi kuumas jaapani saunas ja jääkülmas vees. Kõige vapramad võivad minna aga välibasseini.

Vaatamisväärsused hotelli lähedal

Hotell asub kohe vanalinnas, seepärast on selle lähedal palju põnevat. Kui jalutada mööda Uut tänavat jõuab välja Viru Väravate juurde. Linna kunagine sissepääs ja vana tõstesilla asukoht on üks pildistatumaid paiku Tallinnas.

Samas lähedal asub ka jupp linnamüürist, kuhu saab Hellermani tornist üles ronida ja edasi-tagasi patseerida.

Linnamüüri läheduses asub ka Tallinna all-linna üks vanemaid hooneid - Dominiiklaste klooster. Selle Müürivahetänava poolses otsas asub salapärase olemisega siseõu, kuhu tasub sisse põigata. Kel ajaloo vastu suurem huvi, võib ringi vaadata ka kloostri muuseumis ja näha, kuidas mungad ikkagi omal ajal elasid.

Vanalinnale teist pidi tiiru peale tehes jõuab aga Laboratooriumi tänava ja Tornide väljaku juurde, kus saab näha vanu vahi- ja kaitsetorne. Nii mõnigi neist on külastajatele avatud. Loewenschede kaitsetornis tegutseb keraamikakeskus ja galerii, Eppingi tornis võib aga raudrüüd selga proovida.