Avasta Balti Jaama Turu ja Telliskivi ümbrust

Soovitame aega võtta jalutamiseks, et Tallinna melu, ilma ja inimesi nautida. Vanalinn on alati mõnus valik, kuid Radisson Meriton Conference & Spa Hotel’i ümbruses on uuele elule ärganud vilka tegevusega piirkondi, millega samuti tutvuda tasub.

 

Elav Telliskivi

Kui võtta suund Toompeale vastupidises suunas, siis lühikese jalutuskäigu kaugusel on Telliskivi Loomelinnak. Unaruses olnud raudtee tehasehoonetes on täna rahavarohke melu. Uudset alternatiivi Tallinnale pakub unistajate ja tegijate kohtumispaik oma põnevate loomefirmade, söögikohtade, elustiili poodide ja kultuurieluga.

Regulaarselt toimub iga laupäevane kirbuturg. Linnakus on kaks tegutsevat teatrit: Vaba Lava ja Sõltumatu Lava, ning lisaks neile on veel pakkuda hulgaliselt näitusi ja kontserte.

Jällegi tasub Telliskivi Loomelinnaku kodulehte kaeda, et teada, mis põnevat parasjagu sündimas on.

 

Balti Jaama Turg

Ning kui jalutada mööda Toompuiestee tänavat jõuab taassünni läbi teinud Balti Jaama Turuni. Ca 20 erinevat söögikohta pakub omamoodi väljakutset, et enda maitseeelistustele vastav välja valida. Roogi on igast ilmakaarest, lihast või ainult taimedest. Saab sealsamas süüa või tänavatoitu endaga kaasa haarata.

Soovi korral saab koju kaasa osta värsket toorainet suurest lihahallist või köögivilja tänavalt. Ning kui tahe minna lihtsamat teed, siis külakostiks kodustele viia kohalike väikeettevõtjate valmistoodangut.

 

Jalutuskäik vanalinna

Ringkäik vanalinnas sobib imehästi ühe jalutuskäigu eesmärgiks. Meriton Conference & Spa Hotelli vastas on korrastatud Snelli tiikide ümbrus ja Lindamäe park. Mõlemad on olnud osa kunagisest Toompea lossi kaitserajatisest. Talvel on vete jäätumisega Snelli tiigil avatud uisuväli.
Edasi võib jalutada minna Toompeale, kus varajastel ärkajatel on päikesetõusuga võimalus osa saada lipu heiskamise tseremooniast.

Seejärel võib avastada vanalinna vaateplatvorme: Kohtuotsa, Patkuli ja Piiskopi. Nautida saab vaateid vanalinna ja moodsa linnakeskuse kooslusele mida troonib silmapiiril paistev Tallinna Teletorn.